ANO lūdz 1,5 miljardus eiro trīs mēnešus ilgai humānai palīdzībai Austrumeiropā

Lai steidzami sniegtu humāno palīdzību cilvēkiem Ukrainā un bēgļiem tās kaimiņvalstīs Apvienoto Nāciju Organizācija (ANO) un tās humānās palīdzības partneri nākuši klajā ar aicinājumu saziedot 1,5 miljardus eiro.

Kā otrdien, 1.martā, paziņojumā presei skaidroja ANO, konflikta saasināšanās ir izraisījusi tūlītēju un strauju humānās palīdzības vajadzību pieaugumu, jo ir traucēta apgāde ar pirmās nepieciešamības precēm un pamata pakalpojumu nodrošināšana, kā arī civiliedzīvotāji masveidīgi bēg no karadarbības punktiem.

ANO lēš, ka 12 miljoniem cilvēku Ukrainā būs nepieciešama palīdzība un aizsardzība, savukārt vairāk nekā četriem miljoniem ukraiņu bēgļu tuvākajos mēnešos varētu būt nepieciešama aizsardzība un palīdzība kaimiņvalstīs.

Lasiet arī: Vēstnieks Krievijā: Kremlis negrib pieļaut sabiedrības viedokļa maiņu par karu Ukrainā

ANO ārkārtas palīdzības koordinators Mārtins Grifitss (Martin Griffiths) ieskicējis situācijas nopietnību: «Ģimenes ar maziem bērniem slēpjas pagrabos un metro stacijās vai bēg, lai glābtu savu dzīvību, kad dzird biedējošus sprādzienus un sirēnas. Bojāgājušo skaits strauji aug. Šis ir vistumšākais brīdis Ukrainas iedzīvotājiem. Mums tagad ir jāpaātrina sava reaģēšana, lai aizsargātu parasto ukraiņu dzīvības un cilvēcisko cieņu. Mums ir jāreaģē līdzjūtīgi un solidāri.»

Organizācijas, kurām ir gadu desmitiem ilga pieredze humānās palīdzības organizēšanā krīzes situācijās, skaidro, ka izmantos naudu, lai pirmos trīs mēnešus Ukrainā palīdzētu sešiem miljoniem cilvēku. Plānotā humānās palīdzības programma ietver skaidras naudas nodrošināšanu visneaizsargātākajiem cilvēkiem, palīdzību ar pārtiku, ūdeni un higiēnas precēm, atbalstu veselības aprūpes un izglītības pakalpojumiem un patversmju veidošanu, kamēr tiek atjaunotas cietušās ēkas. Plāna mērķis ir arī sniegt atbalstu iestādēm, lai uzturētu un izveidotu tranzīta un uzņemšanas centrus bēgļiem un novērstu ar dzimumvardarbību.

Palīdzības sniedzējiem būs nepieciešama droša un netraucēta piekļuve visām konfliktu skartajām zonām, norādījis humānās palīdzības koordinators.

Ārpus Ukrainas iecerēts palīdzēt tās rietumu kaimiņvalstīm, kuru teritorijā ieplūst bēgļi: Polijai, Slovākijai, Moldovai un Rumānijai, teikts ANO paziņojumā presei.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas