Šovasar pieaugušie biežāk nekā citus gadus guvuši traumas, veicot piemājas apkārtnes sakopšanas un dārza darbus. Salīdzinājumā ar iepriekšējiem gadiem, šādu negadījumu skaits pieaudzis par 20%, tā, apkopojot pieteiktos apdrošināšanas gadījumus, secinājusi apdrošināšanas akciju sabiedrība BTA Baltic Insurance Company (BTA).
BTA apkopojusi šī gada jūnijā, jūlijā un augustā saņemtos apdrošināšanas atlīdzību pieteikumus nelaimes gadījumu un ceļojumu apdrošināšanā, un secinājusi, ka vairumā gadījumu negadījumu iemesls ir iedzīvotāju neuzmanīga rīcība un izklaidība, kas raksturīga tieši vasaras sezonā. Šosezon daudzi pieaugušie guvuši traumas, veicot piemājas apkārtnes sakopšanas un dārza darbus, piemēram, BTA šovasar saņēmusi virkni atlīdzību pieteikumu par gūtajām traumām, zāģējot baļķus vai zarus, kā arī saņemti vairāki pieteikumi par negadījumiem, kas notikuši, neuzmanīgi rīkojoties ar zāles pļāvējiem. Šādu negadījumu skaits salīdzinājumā ar pērnā gada vasaru pieaudzis par 20%.
Savukārt bērni šovasar, līdzīgi kā iepriekšējās sezonās, guvuši traumas, nodarbojoties ar aktīvās atpūtas sporta veidiem, piemēram, braucot ar velosipēdiem vai skeitborda dēļiem, kā arī šūpojoties uz šūpolēm. Saņemto atlīdzību pieteikumu skaits par bērnu gūtajām traumām, nodarbojoties ar aktīvās atpūtas sporta veidiem, sastāda 55% no kopējā pieteikumu skaita bērnu nelaimes gadījumu apdrošināšanā. Vairumā gadījumu traumas nav bijušas ļoti nopietnas – sasitumi, nobrāzumi, tomēr vairākiem bērniem konstatēti arī roku lūzumi, smadzeņu satricinājumi. Par 5% samazinājies saņemto atlīdzības pieteikumu skaits par nelaimes gadījumiem, kuros bērni guvuši traumas, lēkājot uz batuta.
«Raugoties uz vasaras sezonai raksturīgākajiem negadījumiem, kuru rezultātā cilvēki guvuši traumas, jāuzsver, ka vairums no negadījumiem notiek iedzīvotāju neuzmanības un izklaidības dēļ. Tas visticamāk skaidrojams ar atvaļinājumu laiku un brīvlaiku, kad pieaugušie un bērni bauda atpūtu un nereti piemirst par drošības aspektiem. Bērni bieži vien ir ne tikai neuzmanīgi, bet arī pārgalvīgi, veicot dažādus manevrus ar velosipēdiem un skeitborda dēļiem. Priecē, ka samazinājies to negadījumu skaits, kuros bērni guvuši traumas, lēkājot uz batuta, tomēr tā vietā diemžēl redzam arī negatīvu tendenci – palielinās apdrošināšanas gadījumus skaits, kad bērni guvuši traumas, krītot no skeitborda dēļiem. Vasara vēl nav beigusies, un iedzīvotāji vēl pēdējās augusta nedēļās noteikti centīsies pavadīt ārpus telpām, aktīvi atpūšoties, veicot dažādus apkārtnes sakopšanas un mājsaimniecības darbus, tāpēc aicinām saglabāt modrību un neizmirst par savu un savu līdzcilvēku drošību. Ņemot vērā, ka augusta pēdējās nedēļās daudzi bērni atgriežas pilsētā, un pilsētā satiksme kļūs arvien intensīvāka, aicinām vecākus vēlreiz pārrunāt ar bērniem drošības jautājumus, tai skaitā arī ceļu satiksmes noteikumus!» norāda uzņēmuma Apdrošināšanas atlīdzību departamenta direktore Iveta Rijniece.
Pēdējos gados Latvijas iedzīvotāju populārākie vasaras ceļojumu galamērķi ir Vidusjūras un Melnās jūras piekrastes valstis – Bulgārija, Turcija, Grieķija un citas. Arī šogad saglabājusies līdzīga tendence, un iedzīvotāji lielākoties izvēlējušies doties vasaras ceļojumos uz šīm valstīm. Apkopojot šovasar saņemtos apdrošināšanas atlīdzību pieteikumus ceļojumu apdrošināšanā, BTA secinājusi, ka, atpūšoties Turcijā, Bulgārijā un Grieķijā, iedzīvotāji visbiežāk saaukstējušies un guvuši augšējo elpceļu iekaisumus, ko izraisa straujas gaisa temperatūras izmaiņas, proti, ārā ir karsti laikapstākļi, bet viesnīcas telpās pastāvīgi tiek uzturēts vēss gaiss, izmantojot gaisa kondicionierus. Atlīdzības pieteikumu skaits par šāda veida medicīniskās palīdzības sniegšanu sastāda 60% no kopējā pieteikto atlīdzību skaita ceļojumu apdrošināšanā.
Atpūšoties Grieķijā un citās Dienvidu valstīs, virkne iedzīvotāju – 30% no saņemto pieteikumu skaita – vērsušies pēc medicīniskās palīdzības arī vēdera vīrusu gadījumos. BTA pieredze rāda, ka pārtikas kvalitātei liela uzmanība jāpievērš, atpūšoties tieši dienvidu valstīs, kur karstumā ēdiens strauji bojājas un var izraisīt saindēšanos. Savukārt no pārēšanās parasti cieš tūristi, kuri izvēlējušies all inclusive ceļojumu paketes.
Tāpat kā citus gadus, arī šovasar ceļojumu laikā iedzīvotāji guvuši arī dažādas traumas, baudot aktīvās atpūtas iespējas, piemēram, krītot no motocikla, spēlējot pludmales volejbolu, peldoties u.tml.
Vairāki uzņēmuma klienti ārvalstīs vērsušies pēc medicīniskās palīdzības pēc dažādu rāpuļu un dzīvnieku kodumiem, piemēram, kādam klientam Turcijā iekodusi ķirzaka, citam klientam, atrodoties Amerikas Savienotajās Valstīs, iekodis bebrs, bet kādai sievietei Baltkrievijā iekodusi čūska. Savukārt, atpūšoties pie ūdenstilpēm subtropu klimata joslā, jāuzmanās arī no medūzām un ūdens ežiem. Uzkāpjot uz medūzām un ūdens ežiem, vairāki uzņēmuma klienti šovasar guvuši traumas un apdegumus, baudot atpūtu Bulgārijas kūrortos.
Ref: 102.000.102.10500
“no pārēšanās parasti cieš tūristi, kuri izvēlējušies all inclusive ceļojumu paketes”
—-
cik tipiski :D ne reizi vien novērots, kā Austrumeiropas tūristi pie zviedru galda ne vien pieštopējas līdz nelabumam, bet vēl arī piebāž pilnas kabatas ar paiku, un pēc tam visu dienu rij :D