Lielākā daļa Latvijas iedzīvotāju atzīst, ka viņu pašu un viņu ģimenes labklājība pašlaik ir neapmierinoša, tomēr gandrīz trešdaļa jeb 28% aptaujāto iedzīvotāju ar saviem dzīves apstākļiem ir apmierināti.
Tikpat daudzi ir pārliecināti, ka arī tuvāko desmit gadu laikā situācija uzlabosies. Tiesa, liela daļa respondentu atzīst, ka nespēj prognozēt, kas notiks nākotnē, tādēļ iespējamās labklājības līmeņa izmaiņas tuvāko desmit gadu laikā bijis grūti novērtēt 36% aptaujāto iedzīvotāju, liecina DnB Nord Latvijas barometra dati.
Lūgti novērtēt savu personisko labklājību uz citu valstu iedzīvotāju dzīves līmeņa fona, respondenti uzskatījuši, ka tas visvairāk līdzinās NVS (17%) un Āfrikas (17%) valstu līmenim. Pēc iedzīvotāju uzskatiem, tam līdzinās arī kopējais Latvijas labklājības līmenis. 14% aptaujāto iedzīvotāju atzinuši, ka viņu dzīves apstākļi ir tādi, kādi tie ir Austrumeiropā kopumā (14%), bet ceturtdaļa respondentu nespēja sevi pielīdzināt kādai no pasaules valstīm. Turklāt, lai arī Latvijas labklājības līmenis 110 pasaules valstu vidū saskaņā ar starptautiski sastādītiem indeksiem ierindojas salīdzinoši augstajā 47. vietā, respondenti to novērtējuši zemāk, nekā tas patiesībā ir – 49% aptaujāto uzskata, ka Latvija šādā indeksā varētu atrasties 85. vietā, taču vidējais rādītājs ir 81. vieta.
Mēģinot novērtēt, kādi faktori apdraud valsts ekonomisko labklājību, respondenti pirmajā vietā pārliecinoši ierindojuši darbspējas vecuma iedzīvotāju skaita samazināšanos (72%), bet par būtiskiem faktoriem uzskata sliktu valsts pārvaldi (62%), mērķtiecīgas valsts attīstības stratēģijas trūkumu (46%) un sliktu uzņēmējdarbības vidi (44%).
Tajā pašā laikā iedzīvotāji paļaujas uz valdības lēmumiem kā nozīmīgāko faktoru, kas tuvāko piecu gadu laikā uzlabos Latvijas labklājību (64%). Tikai 17% respondentu uzskata, ka valsts ekonomikai spēs palīdzēt uzņēmēji, bet vēl mazāk aptaujāto (10%) atzinuši, ka valsts labklājība atkarīga no viņu pašu rīcības.
Līdzīgu tendenci apliecina arī respondentu vērtējumi tam, ka nākotnes izaugsmes vārdā varētu nākties būt nedaudz pieticīgākiem šodien. Lai arī bieži tiek pausts viedoklis, ka iedzīvotājiem jāsolidarizējas un jābūt gataviem īslaicīgi samierināties ar valdības lēmumiem, kuri rada zināmas grūtības šodien, taču dod cerību uz ātrāku izaugsmi tuvākajā nākotnē, trīs ceturtdaļas (75%) respondentu iebilst pret šādiem lēmumiem un nav ar mieru upurēt savu vai savas ģimenes materiālo labklājību valsts labā. Sniegt savu ieguldījumu valsts attīstībā šādā veidā gatavi tikai 15% aptaujāto iedzīvotāju.