Arī pērn turpināja augt ES iestāžu konfiscēto viltoto preču skaits

Saskaņā ar jaunākajiem datiem, ko piektdien, 23.septembrī, publicējusi Eiropas Komisija, 2015.gadā muitas iestādes visā Eiropas Savienībā (ES) ir aizturējušas aptuveni par pieciem miljoniem vairāk viltotu preču nekā iepriekšējā gadā.

Tas nozīmē, ka aizturēto preču skaits salīdzinājumā ar 2014.gadu palielinājās par 15%. Pie ES ārējām robežām par iespējamu intelektuālā īpašuma tiesību pārkāpumu ir aizturēti vairāk nekā 40 miljoni produktu, kuru vērtība ir gandrīz 650 miljoni eiro.

Ekonomikas un finanšu, nodokļu un muitas lietu komisārs Pjērs Moskovisī komentē: «Es esmu personīgi bijis liecinieks lielajam darbam, ko ES muitas iestādes iegulda, risinot ar viltotām un dažkārt bīstamām precēm saistītos jautājumus. Taču nekas neliecina, ka noziedzīgās darbības, ar kurām mūsu iekšējo tirgu pārpludina ar viltotiem un nelegāliem produktiem, mazinātos. Komisija turpinās sadarbību ar muitas iestādēm, starptautiskajiem partneriem un rūpniecības uzņēmumiem, lai nodrošinātu augstu aizsardzības līmeni intelektuālā īpašuma tiesībām Eiropas Savienībā».

Starp aizturētajām precēm lielākās kategorijas joprojām ir cigaretes (27%), bet produkti, kas paredzēti ikdienas lietošanai un kas var apdraudēt patērētāju veselību un drošību (piemēram, pārtika un dzērieni, tualetes piederumi, medikamenti, rotaļlietas un mājsaimniecības elektropreces), kopā veido 25,8% no visām aizturētajām precēm. Galvenā viltoto preču izcelsmes valsts atkal bija Ķīna (41%), pēc kuras seko Melnkalne, Honkonga, Malaizija un Benina.

Lielam apjomam pārtikas produktu izcelsmes valsts bija Benina, savukārt Meksika bija galvenā viltoto alkoholisko dzērienu un Maroka – citu dzērienu – izcelsmes valsts. Malaizija bija tualetes piederumu galvenā izcelsmes valsts, Turcija – apģērbu, Honkonga – viltotu mobilo telefonu un aksesuāru, atmiņas karšu un datoru iekārtu, kompaktdisku, DVD un šķiltavu izcelsmes valsts. Aizturētās viltotās cigaretes galvenokārt nāca no Melnkalnes, bet medikamenti – no Indijas. Vairāk nekā 91% aizturēšanas gadījumu preces tika vai nu iznīcinātas, vai arī tika iesniegta prasība tiesā, lai sadarbībā ar zīmola tiesību turētāju, uz kuru attiecas pārkāpums, noteiktu pārkāpumu.

Ref: 102.000.102.13590

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas