ARTA: neceļot akcīzes nodokli alkoholam, valsts ieņēmumi šogad pārsniegtu plānotos

ARTA vadītājs Edmunds Demiters

Balstoties uz pašreizējo nodokļu ieņēmumu dinamiku, varam prognozēt, ka negraujot situāciju alkoholisko dzērienu tirgū, kā arī vēl vairāk neceļot akcīzes nodokli, valsts ieņēmumi gada beigās sasniegtu 80 miljonus latu plānoto 77 miljonu vietā, norāda Alkoholisko dzērienu ražotāju un tirgotāju pārstāvošās nozares apvienības valdes priekšsēdētājs Edmunds Demiters.

Turpretī, ja akcīzes nodoklis tiks celts, ieņēmumi kritīsies. ARTA pārstāvji uzskata, ka nebūtu pareizi graut pašreizējo situāciju, kad tiek gūti ienākumi un rādītāji gada beigās varētu būt labāki par paredzētajiem, biznesa ziņu portālam BNN.LV norādījusi ARTA pārstāve Dana Hasana.

Lai iepazīstinātu ar objektīvo situāciju alkoholisko dzērienu nozarē, akcīzes ieņēmumu dinamiku un tendencēm pēdējo trīs gadu laikā alkoholisko dzērienu ražotāji tikušies ar Starptautiskā valūtas fonda ekspertiem.

Vienlaikus ARTA pārstāvji iesniedza starptautiskajiem aizdevējiem priekšlikumus, kā sekmēt valsts ieņēmumus no alkohola akcīzes nodokļa, to nepaaugstinot.

Tikšanās laika alkoholisko dzērienu ražotāji un tirgotāji iesniedza SVF pārstāvjiem nozares redzējumu par to, kā saglabāt pieaugošu akcīzes nodokļu ieņēmumu dinamiku, neceļot nodokli. ARTA pārstāvji prognozē, ka saglabājot akcīzes nodokļa likmi pašreizējā līmenī jeb 890 lati par 100 litriem absolūtā alkohola un apkarojot ēnu ekonomiku, izdotos turpināt pieaugošu akcīzes ieņēmumu tendenci, kas parādījusies šī gada pirmajos mēnešos.

Tikšanos vērtējam kā produktīvu, jo mūsu, kā nozares ekspertu, redzējums akcīzes politikas jautājumā tika uzklausīts ar izpratni. Katrā ziņā mums radās iespaids, ka esam uzklausīti, ka aizdevēji patiešām vēlējušies izprast situāciju, kādā atrodamies, uzsvēra Hasana.

 

Saistītie raksti

3 KOMENTĀRI

  1. nu jā, valdībai, protams, jāsabojā viss, kas sāk jau atkopties pēc krīzes, bet pēc tam jāsūkstās, kāpēc ieņēmumi ir tik mazi

  2. neesmu kompetents par ARTA izteikumiem, tomēr par valdības zināšanu līmeni noteikti neesmu augstās domās. gudras domas tur nav, jo
    – tas ka tur ir 100 galvas, nepalīdz atrast gudrāko ideju (kā tas varētu būt normālā kolektīvā ar sacensības garu), tas ir vienkārši skaits cilvēku, kuri veic politisku balsojumu
    – politiķiem idejas rodas vai nu pēc finansu/biznesu interesēm vai no vājiem ministrijas “speciālistiem”, kuri savu atskaiti iegrūž savai vadībai un tā tik kustina šo bezpriģeli līdz ministram.
    Jo biežāk valdība, vismaz tajos jautājumos par kuriem viņi šaubās, jautās viedokli nozares speciālistiem, jo reālāk, ka tas viss kkā sakārtosies.

  3. valdiba globala skerzgriezuma njemot ir vairak ka 100 galvas , zel vienigi fakts ka vairakumaa gadijumu tur doma pavisam citas galvas un ir ari zinamas sķirbas caur kuram noteikti iezogas debilas un pavisam aplamas idejas :O

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas