ASV un Latvija sākusi sadarbību profesionālā boksa jomā

Latvijas Boksa asociācija uzsāk sadarbību ar ASV Floridā esošo organizāciju IBO (International Boxing Organization).

Latvijas Boksa asociācijas prezidents Ēriks Pūle stāsta: «ASV ir Latvijas stratēģiskais partneris un starp mūsu valstīm notiek cieša sadarbība politiskajos, ekonomiskajos, drošības, izglītības un kultūras jautājumos. Svarīgi ir veicināt ciešāku sadarbību sportā, tajā skaitā profesionālajā boksā. Ir panākta vienošanās ar ASV Floridā esošo organizāciju IBO (International Boxing Organization), kas saskaņā ar pušu vienošanos palīdzēs sasniegt šo mērķi.»

Latvijas Boksa asociācija plāno apvienot profesionālā boksa klubus, kuros tiek trenēti nākamie Eiropas un pasaules čempioni. Asociācijā pauž: «Aktīvi sadarbojamies ar visiem Latvijas boksa klubiem un treneriem, lai mūsu valsts talantīgie bokseri varētu piedalīties ne tikai nacionālā līmeņa, bet arī starptautiskos profesionālā boksa turnīros.»

«Mūsu mērķis ir Latvijas profesionālā boksa attīstīšana un popularizēšana iedzīvotāju vidū, tajā skaitā profesionālā boksa sacensību un profesionālo bokseru vietējo un starptautisko sporta nometņu organizēšana.»

Starptautiskās Boksa asociācijas prezidents Edvards Levīns (Edward S. Levine) pauž, ka Latvijai būtu ļoti jālepojas ar Mairi Briedi. »Esmu pārliecināts, ka, lai arī viņš ir pirmais latvietis, kurš ir kļuvis par pasaules čempionu, tādu nākotnē būs vēl daudz.»

«Esmu personīgi skatījies viņa cīņas divas reizes – lielisks čempions.»

«Latvija un Amerikas Savienotās Valstis ir stratēģiskie partneri, un boksam būtu jābūt šo partnerattiecību sastāvdaļai,» norāda Levīns.

Viņš arī atzīmē: «Es tādēļ varu apliecināt Jums, ka mēs sadarbosimies ar Latvijas Boksa asociāciju un, cerams, dosim jauniem latviešu bokseriem vēl vienu ceļu uz atzinību pasaulē un, cerams, uz pasaules tituliem.»

Pūle uzsver, ka sadarbībā ar boksa klubiem asociācijas darbs tiek orientēts uz profesionālā boksa attīstību Latvijā. «Tāpat asociācija kā vienu no galvenajiem uzdevumiem ir izvirzījusi nest Latvijas vārdu pasaules boksa organizācijās, veicinot mūsu valsts boksa attīstību starptautiskā līmenī. Latvijā ir pietiekami daudz talantīgu bokseru, kurus visos iespējamos veidos atbalstām, lai viņi gūtu uzvaras un izcīnītu pasaules boksa jostas, tātad ne tikai profesionāli sasniegtu patiešām ievērojamus personīgos rezultātus, bet arī daudzkārtēji nestu Latvijas vārdu globālajā boksa sportā.»

Asociācijas darbībā tiek ievērots sociālās atbildības princips, tādēļ esam uzsākuši divus labdarības projektus, kas nodrošina bērniem un jauniešiem no trūcīgam ģimenēm iespēju bez maksas trenēties un aktīvi nodarboties ar boksu. Ir ļoti svarīgi jauniešu vidū popularizēt aktīvu un veselīgu dzīvesveidu, jo tikai tā mēs varēsim izaudzināt nākamo paaudzi sportisku, veselīgu un protams arī izveidot, izaudzināt boksa čempionus.

Plānotie pasākumi 2022.gadā:

  • Latvijas Boksa asociācijas čempiona jostas sacensības;
  • Labdarības projekts bērniem, kas ļautu ar sportu nodarboties trūcīgo ģimeņu bērniem un bērniem no bērnu namiem;
  • Sadraudzības sacensības starp ASV un Latvijas bokseriem;
  • Latvijas profesionālā boksa tiesnešu apmācības programma pēc IBO standartiem;
  • Projekts Katrā Latvijas boksa klubā vismaz viens profesionālā boksa audzēknis. Plānots palīdzēt Latvijas boksa klubiem, lai tajos trenētu profesionāla boksa sportistus un palīdzēt viņiem startēt ASV un citos profesionāla boksa sacensībās.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas