ATD: Pērn pieprasītākās atļaujas starptautiskajiem pārvadājumiem bijušas uz Krieviju, Baltkrieviju un Kazahstānu

Pērn pieprasītākās atļaujas starptautiskajiem bija uz Krieviju, Baltkrieviju, Kazahstānu un Ukrainu, informē VSIA Autotransporta direkcija (ATD).

Lai Latvijas autopārvadātāji varētu veikt starptautisko pārvadājumus, ir jāsaņem konkrētas valsts atļauja, ja to paredz divpusējais nolīgums. Pērn tika veikta atļauju apmaiņa ar 33 valstīm. Latvijas pārvadātājiem tika izsniegtas 86 669 vienreizējās starptautisko autopārvadājumu atļaujas, kas ir par 0,2% vairāk nekā 2018. gadā.

Pieprasītākās atļaujas bija uz Krieviju (pārvadātājiem tika izsniegtas 59 586 atļaujas), Baltkrieviju (20 787 atļaujas), Kazahstānu (1 800 atļauju), Ukrainu (1 339 atļaujas), Turciju (558 atļaujas) un Poliju (533 atļaujas).

Kopumā pērn vērojams autopārvadātāju uzņēmumu un transportlīdzekļu skaita pieaugums, kas nozīmē, ka komercpārvadājumu nozare turpina attīstīties, secina ATD.

Pērn bija 5 185 spēkā esošas licences, kas izsniegtas kravu un pasažieru pārvadātājiem, kopējam skaitam palielinoties par 3,5% salīdzinājumā ar 2018.gadu. No tām 86,1% izsniegts starptautisko kravu pārvadājumu veikšanai, 5,3% – kravu pārvadājumiem Latvijas teritorijā, 8,4% – starptautiskajiem pasažieru pārvadājumiem, 0,2% – pasažieru pārvadājumu nodrošināšanai iekšzemē.

Tāpat pērn par 1,2% ir palielinājies reģistrēto kravas transportlīdzekļu skaits, bet autobusu skaits ir sarucis par nepilniem 2%. Starptautiskajiem un iekšzemes kravu pārvadājumiem pērn bija reģistrēti 21 651 kravas transportlīdzeklis, bet pasažieru pārvadājumiem – 2 459 autobusi, informē ATD.

Lasiet arī: Dzelzceļa kravu pārvadājumu apmērs pērn Latvijā sarucis par 15,8%

Kravu pārvadātāji turpina atjaunot savu autoparku atbilstoši augstākajiem ekoloģiskajiem standartiem – pārvadātāju rīcībā esošo Euro VI kategorijas transportlīdzekļu īpatsvars pērn sastādīja jau 41% no kopējā starptautiskajos komercpārvadājumos izmantotā autoparka, bet Euro V – 27%. Tas ir vērtējams kā ļoti augsts rādītājs, salīdzinot ar kopējo situāciju Eiropas Savienībā, skaidro direkcijā.

Lai, piemēram, komersanti, valsts vai pašvaldību institūcijas, zemnieku vai zvejnieku saimniecības, biedrības vai nodibinājumi varētu pārvadāt personas vai kravu savām vajadzībām, ir nepieciešams pašpārvadājumu sertifikāts. Pērn tika izsniegti 4 083 pašpārvadājumu sertifikāti, kas ir par 1,3% vairāk nekā 2018.gadā. Savukārt izsniegto digitālo tahogrāfa karšu skaits ir samazinājies par nepilniem 1,8%; pērn kopumā izsniegtas 10 758 kartes.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas