Urbināt degunu un likt mutē to, kas degunā atrasts, ir ne tikai neglīti, bet arī kaitīgi veselībai, kā secināts medicīnas pētījumā Lielbritānijā.
Ieelpotu pneimokoka baktēriju, kas izraisa plaušu karsoni un konjuktivītu, degunā aiztur skropstiņepitēlijs, bet, pārliekot mitras gļotas ar baktērijām mutē, cilvēks apiet arī savu elpceļu dabisko aizsargmehānismu un ievada slimības izraisītāju tieši organismā.
Ceturtdien, 11.oktobrī, franču ziņu aģentūra AFP raksta, ka rezultāti pētījumam, ko veikuši Liverpūles Tropu medicīnas skolas un Liverpūles Karaliskās slimnīcas speciālisti šonedēļ publicēti medicīnas žurnālā European Respiratory Journal.
«Varbūt nav iespējams panākt, lai bērni ar pirkstiem nebaksta, neurbina un neberzē degunu. Tomēr, ja vecāki nodrošina pienācīgu roku higiēnu un tīra rotaļlietas un virsmas, tad ir iespējams samazināt iespējas saslimt ar tādu pneimokoka infekciju kā plaušu karsonis», komentējusi viena no pētījumā iesaistītām zinātniecēm Viktorija Konora (Victoria Connor).
Neizārstēts plaušu karsonis var būt nāvējošs, un pasaulē no plaušu karsoņa ik gadu mirst 1,3 miljoni bērnu, kuri ir vecumā līdz pieciem gadiem, raksta AFP.