Individuāla pieeja katra darbinieka vajadzībām ir vienīgais veids, kā aizkavēt labāko darbinieku aizplūšanu, ko nav apstādinājis pat augstais bezdarba līmenis Latvijā. Gandrīz piektdaļa strādājošo skatās pēc jaunas darbavietas, lēš personāla atlases speciālisti.
Labākos darbiniekus visgrūtāk ir noturēt tieši krīzes laikā, jo konkurenti ir gatavi pieņemt spēcīgu profesionāli, laikrakstam Dienas Bizness norāda Latvijas Personāla vadīšanas asociācijas (LPVA) valdes locekle, DnB Nord bankas Personāla pārvaldes vadītāja Irēna Ļeoņenko.
Trīs galvenie iemesli darbinieku vēlmei rakstīt atlūgumu ir izaugsmes iespēju trūkums, neapmierinātība ar atalgojumu un sajūta, ka viņa ieguldījums netiek novērtēts, parāda konsultāciju kompānijas AchieveGlobal veiktās aptaujas. «Šajā ziņā liela nozīme ir ikgadējām darba pārrunām, kas nodrošina sistemātisku katra darbinieka darba rezultātu un kompetenču novērtēšanu, lai uzlabotu uzņēmuma darbības rādītājus un rastu iespēju darbinieku attīstībai gan vertikāli, gan arī horizontāli. Horizontālā izaugsme ir īpaši svarīga tad, kad iespējas piedāvāt tradicionālo karjeras izaugsmi ir ierobežotas, jo tā dod iespēju pastrādāt citā lauciņā,» norāda I. Ļeoņenko.
Darbiniekiem ir nepieciešams saņemt darba devēja uzmanību, uzsver LPVA valdes locekle: Arī Fontes grupas vecākā konsultante Inese Kamarūte norāda uz individuālas darbinieku motivēšanas nozīmību, savukārt vadītāji AchieveGlobal aptaujā atzinuši, ka galvenais šķērslis atzinības sniegšanā darbiniekiem ir laika trūkums.