Baltkrievijas iejaukšanās Ryanair lidojumā bijusi nelikumīga, atzīst starptautiska organizācija

Starptautiskā Civilās aviācijas organizācijas (ICAO) padome vakar noslēdza diskusijas par 2021.gada 20.maija incidentu Baltkrievijas gaisa telpā, kurā tika iesaistīts lidsabiedrības Ryanair reiss FR4978, nosodot Baltkrievijas valdības rīcību, kas izpaudās kā nelikumīga iejaukšanās, informē ICAO mājaslapā publicētā informācija.

Pēc sākotnējās ICAO incidenta faktu izmeklēšanas ziņojuma izskatīšanas 2022.gada janvārī, tam tika pievienota jauna informācija un materiāli, kā arī intervija un audioieraksts ar Minskas gaisa satiksmes dispečeri, kura pārraudzībā bija šis lidojums.

Kā ziņots iepriekš, 2021.gada 20.maijā Baltkrievija iesaistīja kara lidmašīnu, piespiestu Minskā nosēsties Ryanair pasažieru avioreisu maršrutā Atēnas–Viļņa. Toreiz Minskā tika aizturēts Lukašenko režīma opozīcijas žurnālists, bet Baltkrievija rīcību skaidroja ar informāciju par iespējamu spridzekli lidaparātā.

Pēc tam, kad ICAO padome izskatīja atjaunotos incidenta faktu izmeklēšanas rezultātus, tā ir atzinusi, ka Ryanair reisa FR4978 bombardēšanas draudi bija apzināti viltoti, turklāt šie draudi tika paziņoti lidojuma apkalpei pēc Baltkrievijas augstāko valsts amatpersonu pavēles.

Tikmēr padomes pārstāvis no Krievijas Federācijas puses pauda, ka viņa valsts stingri iebilst pret to, ka Baltkrievija tiek identificēta kā notikušās nelikumīgās iejaukšanās avots.

Padome izteica atzinību ICAO faktu vākšanas izmeklēšanas grupai par ieguldīto darbu un visaptverošo analīzi, kā arī atkārtoti pauda nosodījumu par to, ka nepatiesas informācijas paziņošana, kas apdraud lidojoša gaisa kuģa drošību, ir pārkāpums saskaņā ar Konvenciju par cīņu pret nelikumīgām darbībām, kas apdraud civilās aviācijas drošību.

Attiecībā uz turpmākajiem pasākumiem padome uzdeva ICAO nodot FR4978 ziņojuma konstatējumus visām ICAO dalībvalstīm, ziņot par Baltkrievijas izdarītajiem Čikāgas konvencijas pārkāpumiem ICAO asamblejai tās gaidāmās 41. sesijas laikā (2022.gada 27.septembris–7.oktobris), kā arī publicēt ziņojumu publiskai un plašsaziņas līdzekļu piekļuvei aģentūras tīmekļa vietnē.

Papildus padomes priekšsēdētājam jānosūta faktu vākšanas izmeklēšanas ziņojums un ar to saistītos padomes lēmumus ANO ģenerālsekretāram Antoniu Guterešam (Antonio Guterresam) izskatīšanai un attiecīgai rīcībai.

ICAO ir ANO aģentūra, kuras mērķis ir palīdzēt 193 valstīm sadarboties un kopīgi izmantot savu gaisa telpu, lai gūtu savstarpēju labumu.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas