Baltkrievijas varas iestādes tiek vainotas sabiedrības iebiedēšanā pirms vēlēšanām

Piketa dalībnieka aizturēšana Minskā, 15.jūlijā

Baltkrievijas cilvēktiesību organizācijas ir vainojušas vietējās varas iestādes baiļu gaisotnes radīšanā saistībā brīdinājumu par karaspēka iesaistīšanu, lai apturētu protesta kustību pirms 9.augustā gaidāmām Baltkrievijas prezidenta vēlēšanām, vēsta ASV valsts medijs Radio Brīvā Eiropa.

Pirmdien, 27.jūlijā, Minskā ar paziņojumu nākuši klajā kampaņas Cilvēktiesību aizstāvji brīvām vēlēšanām veidotāji. Kampaņu rīko Baltkrievijas Helsinku komiteja un cilvēktiesību centrs Pavasaris.

Kopš Baltkrievijā sākusies priekšvēlēšanu cīņa, valstī ir aizturēti vairāk nekā 1 140 cilvēki, no kuriem 190 tiek turēti ieslodzījumā un 333 personām piespriesti naudassodi, paziņojuši aktīvisti. Vadošajiem opozīcijas politiķiem Viktoram Babariko un Valērijam Tsepkalo ir ne tikai liegta iespēja balotēties vēlēšanās. V. Babariko un viņa dēlam ir izvirzītas apsūdzības līdzekļu izšķērdēšanā, bet V. Tsepkalo jūlija otrajā pusē ir nācies bēgt no valsts kopā ar bērniem bažās par politiska rakstura aizturēšanu.

Lasiet arī: Igaunija: Baltkrievijai tūlīt jāatbrīvo aizturētie politiķi, žurnālisti un protestētāji

Cilvēktiesību aizstāvji brīvām vēlēšanām paziņojumā vērsuši uzmanību uz to, ka Baltkrievijas prezidents Aleksandrs Lukašenko un Drošības padomes priekšsēdētājs Andrejs Rauko ir pieļāvuši, ka,

lai vērstos pret valstī notiekošām protesta akcijām un demonstrācijām, varasiestādes var norīkot karaspēku.

«Kampaņas Cilvēktiesību aizstāvji brīvām vēlēšanām pārstāvji uzskata, ka šādā veidā sabiedrībā tiek radīta baiļu un iebiedēšanas gaisotne,» teikts paziņojumā, kā to citē Radio Brīvā Eiropa.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas