BILDĒS | Kā latvieši svinēja Jāņus Lielbritānijā kopā ar Prāta vētru

Visplašāk apmeklētās Jāņu svinības ārpus Latvijas robežām šogad Lielbritānijā pulcēja vairāk nekā piecus tūkstošus latviešu no visas pasaules. Katru gadu Bērzes Strazdu rīkotais Jāņu festivāls notiek no 24. līdz 26.jūnijam fonda Daugavas vanagi lauku īpašumā Straumēni Anglijas vidienē.

Līgotājiem un festivāla viesiem bija sarūpēta plaša muzikālā programma, kurā uzstājās Latvijā pazīstami mūziķi un grupas – Prāta vētra, Arstarulsmirus, Credo, Labvēlīgais tips, Kaspars Upacieris jeb Ufo, X Faktora zvaigznes Diona Liepiņa un Chaina, Lielbritānijā populārā un zināmā latviešu grupa Mazie rakari, savukārt naktīs īpaši veidotā disko teltī līdz rīta gaismai dīdžeju Vilerts un Erminass vadībā notika ballītes latviešu mūzikas gaisotnē.

Bērzes Strazdu Jāņu festivāla organizators Ģirts Lerhs par paveikto atzīst: «Šis bija brīnišķīgs atkalredzēšanās gads visiem iesaistītajiem! Uz mūsu skatuvēm bija iespaidīgs skaits ar Jāņu festivālā vēl neredzētiem, gan arī māksliniekiem, izpildītājiem un radošajiem cilvēkiem, kuri jau iepriekš bija viesojušies pie mums. Tas kopumā radīja daudzveidību un spēja aizraut visdažādāko latvietības baudītāju.»

«Daudzi pasākuma apmeklētāji ļoti atzinīgi novērtēja visus koncertus un sevišķi priecājās arī par maģisko piektdienas nakts apvienību, kur disko teltī grupas Prāta vētras mūziķi pievienojās uz skatuves reperim Arstarulsmirus, kurš skatītāju lūgts bija sācis izpildīt klasiskos Gustavo repertuāra skaņdarbus. Vēlamies pateikties festivāla apmeklētājiem par lielisko garastāvokli, sagatavotību un patiesu dzīvošanu līdzi festivālam, kas izpaužas gan kopējā noskaņojumā, gan arī neredzētā kārtībā un tīrībā, kādā pēc festivāla tika atstāta Straumēnu pļavā,» stāsta organizators.

Nākamais Jāņu festivāls notiks 2023.gada 23.–25.jūnijā.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas