BNN INTERVIJA | Urbanovičs: Grūti bez lamāšanās izskaidrot, ko domāju par Kariņa domugājienu saistībā ar tranzītu

Tranzīta joma ir viena no tām, kas valstij ienes peļņu, veicina starptautisko konkurētspēju un nodrošina darbavietas vairākiem tūkstošiem cilvēku, taču mūsu premjerministrs Krišjānis Kariņš uzskata, ka tā padara bagātus tikai dažus indivīdus. Jānis Urbanovičs teic, ka viņam grūti komentēt šādu nostāju bez lamuvārdiem.

Saeimas opozīcijas deputāts norāda, ka citā valstī premjers nevarētu tā vienkārši «izrunāties» par veselu nozari, cilvēki, kuri strādā attiecīgajā nozarē, izietu ielās, rīkotu milzīgus protestus. «Viņš nevarētu viens mierīgi pa ielu staigāt, vajadzētu gandrīz vai bruņu transportā pārvietoties.»

Kā piemēru viņš min Franciju, kurā norisinājās milzīgi «dzelteno vestu» protesti.

Urbanovičs teic: «Vai tie desmitiem tūkstošu dzelzceļa, pārvadājumu, ostu nozarē strādājošo, kam tranzīts nodrošinājis dienišķo iztiku, mūsu valsts vadītāja izpratnē ir «bagātie indivīdi», kas iedzinuši nabadzībā mūsu valsti?»

«Tauta ir laimīga, ka ir dzīva, tautai ir iestāstīts, ka labāku vadoņu nebūs, tāpēc jādzīvo, kā ir. Skaidrs, ka dzīves līmenis kritīsies. Plānāka sega un drēbe, vienkāršāki apavi, mazāk apkures — tas viss ir pieredzēts un pieredzēsim vēl, jo galu galā pie tā var pierast, un mēs jau pierodam,» nākotnes scenārijus par tautas labklājību vērtē deputāts.

Lasiet arī: BNN INTERVIJA | Kabanovs: Kariņa izteikumi par tranzīta jomas maznozīmību tautai var nozīmēt sociālu degradāciju

«Pie mums ir tik ļoti iedzīts reliģiskums, ka vara ir no Dieva, tāpēc vara jūtas kā Dievs un tāpēc viņš [Kariņš] var nedomāt par to, kādas sekas ir viņa teiktajam.»

«Tas, ko Ministru prezidents ir pateicis, ka nevis viņš saprot, ka ir slikti ar dažām nozarēm, bet beidzot forši, ka tās nozares vairs nebūs. Visi tie strādājošie tad arī var «iet, kur grib»,» pauž Urbanovičs.

Izsakoties par to, kā premjera sacītais, ka valstij tranzīta nozare nenes nekādu labumu, varētu ietekmēt ārvalstu investorus, Urbanovičs saka: «Viņi ir jau nolūkojuši Viļņu un Tallinu. Tur valsts cīnās par katru darbavietu. Tur nevar atļauties pateikt — lai mirst vesela nozare! Es nespēju iedomāties, ka to darītu Polijā, Igaunijā.»

Deputāts vērtē, ka tranzīta nozari ir iespējams sakārtot pie viena nosacījuma — jāmaina kaimiņu politika. «Jāveicina sadarbība ar Krieviju, Baltkrieviju, Lietuvu, Igauniju. Viņi veda un vedīs. Ja nevedīs caur Latvijas ostām, vedīs caur Tallinas vai citām ostām.»

«Visa valdība sastāv no vienādiem ministriem — viņiem nav uzdevuma nest labumu Latvijai. Es nezinu, kas viņiem prātā, bet katrā ziņā noteikti ne Latvijas labums.»

BNN jau rakstīja, ka premjerministrs Krišjānis Kariņš uzskata, ka vēlme attīstīt tranzītu ir «novecojusi domāšana, kas valsti ilgstoši atturējusi [no attīstības]». Kariņš paudis, ka kravu apjoms, kas iet caur ostām, padara bagātus tikai atsevišķus indivīdus, bet valsti kopumā – nē.

Vēl par šo tematu: Loģikas iztrūkums. Kariņš uzskata, ka tranzītbizness Latvijai nav nepieciešams

Saistītie raksti

1 komentārs

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas