BNN nedēļas apkopojums: Genocīds Ukrainā. Tālmācības atļaušana. Enerģētikas krīze Latvijā

Šajā īsajā darba nedēļā Latvijas Saeima iespējusi pieņemt vairākus nozīmīgus lēmumus — jo īpaši saistībā ar Krievijas izraisīto karu Ukrainā.

Parlaments nobalsojis par to, ka varēs atņemt Latvijas pilsonību kara noziegumu atbalstītājiem, padomju pieminekļu tuvumā nedrīkstēs rīkot nekādus pasākumus. Saeima arī paudusi oficiāli, ka tas, kas šobrīd notiek Ukrainā ir Krievijas karaspēka īstenots genocīds pret ukraiņu tautu.

Tikmēr pie Krievijas vēstniecības Rīgā šonedēļ pulcējās vairākas sievietes, kuras tur klusībā stāvēja ar sasietām rokām un asins krāsā notraipītu apakšveļu un citu apģērbu, tādējādi protestējot pret briesmīgajiem izvarošanas apmēriem, ko krievu armija veic Ukrainā.

Latvijas Saeimas deputāti, izskanot vairākām iebildēm, nobalsojuši pret Anitas Muižnieces rosinājumu aizliegt tālmācību jaunāku klašu skolēniem.

Savukārt valdība lēmusi izsludināt enerģētikas krīzi līdz gada beigām saistībā ar naftas produktu apgādi.

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kas skaidroti tādās tēmās kā Genocīds UkraināTālmācībaLatvijas budžets, Amats, Enerģētikas krīze, Kara simbolu aizliegums Igaunijā un Apbalvojums slepkavām.

 

GENOCĪDS UKRAINĀ

Saeima atzīst, ka Krievija veic genocīdu pret ukraiņu tautu

Saeima, militāra agresija, nacisms, Georga lentīte, Krievijas agresija, padomju armija, Ukraina, seksuāla vardarbība, ukraiņi, genocīds, nosodījums
Foto: Pixabay

Saeima ceturtdien, 21.aprīlī, vienbalsīgi pieņēmusi paziņojumu par Krievijas Federācijas agresiju un kara noziegumiem Ukrainā, paužot solidaritāti ar Ukrainu un ukraiņu tautu. Paziņojumā Saeima atzīst, ka Krievija šobrīd veic genocīdu pret ukraiņu tautu.

Vairāk uzziniet šeit.

 

TĀLMĀCĪBA

Saeima noraidījusi IZM priekšlikumu aizliegt tālmācību jaunākām klasēm

tālmācība, Saeima, Izglītības un zinātnes ministrija, priekšlikums, balsojums, Anita Muižniece, mājmācība, attālinātās mācības aizliegms, balsojums, lēmums, Vecāku alianse, bērni, izvēle,Nacionālā apvienība, ZZS, Saskaņa, Konservatīvie, balsojums,
Foto: Pixabay

Saeima noraidījusi izglītības un zinātnes ministres Anitas Muižnieces (K) priekšlikumu aizliegt 1.–6.klašu skolēniem tālmācības iespēju.

Par priekšlikumu balsojis 21 deputāts no partijas Konservatīvie un Nacionālās apvienības, bet pret bijuši 40 deputāti no partijas Saskaņa, Zaļo un zemnieku savienības un Nacionālās apvienības.

Vairāk uzziniet šeit.

 

LATVIJAS BUDŽETS

Latvijas valsts budžetā pērn deficīts sasniedza 7,3% no IKP

Latvijas valsts budžets, deficīts, IKP, kopproduktā, Covid-19
Foto: Pixabay

Vispārējās valdības budžeta deficīts Latvijā pērn bija 2,4 miljardi eiro jeb 7,3% no iekšzemes kopprodukta (IKP) un vispārējās valdības konsolidētais bruto parāds – 14,7 miljardi eiro jeb 44,8% no IKP, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) atbilstoši Eiropas kontu sistēmas (EKS 2010) metodoloģijai apkopotie provizoriskie rezultāti.

Vairāk uzziniet šeit.

 

AMATS

Ieslodzījuma vietu pārvaldes vadītāja amatam izraudzīts Dmitrijs Kaļins

Ieslodzījuma vietu pārvalde, vadītājs, Dmitrijs Kaļins
Ieslodzījuma vietu pārvaldes vadītājs Dmitrijs Kaļins. Foto: Ieva Čīka/LETA

Ieslodzījuma vietu pārvaldes (IeVP) vadītāja amatam izraudzīts Olaines cietuma (Latvijas cietumu slimnīcas) priekšnieks Dmitrijs Kaļins.

Tieslietu ministrija (TM) ir sagatavojusi Ministru kabineta rīkojuma projektu par Kaļina kandidatūras pārcelšanai IeVP priekšnieka amatā.

Vairāk uzziniet šeit.

 

ENERĢĒTIKAS KRĪZE

Latvijā līdz gada beigām izsludināta enerģētiskā krīze naftas produktu apgādē

degviela, enerģētika, krīze, izsludināta ārkārtas situācija, nafta, degviela,
Foto: Evija Trifanova/LETA

Latvijā līdz šā gada 31.decembrim izsludināta enerģētiskā krīze naftas produktu apgādē, liecina oficiālajā izdevumā Latvijas Vēstnesis publicēts Ministru kabineta rīkojums.

Ar rīkojumu noteikts, ka Valsts enerģētiskās krīzes centrs ir atbildīgā institūcija darbības koordinācijai valsts enerģētiskās krīzes laikā naftas produktu apgādē.

Vairāk uzziniet šeit.

 

KARA SIMBOLU AIZLIEGUMS IGAUNIJĀ

Igaunija aizliedz lietot agresijas simbolus

Igaunija, parlaments, Svarīgi, simboli, agresija, aizsardzība, drošība, iekšlietas, Ukraina
Maskava – T-kreklu piedāvājums ar Krievijas kara propagandeas simboliku. Foto: EPA/SCANPIX

Igaunijas parlaments ceturtdien, 21.aprīlī, atbalstījis aizliegumu valstī izmantot agresijas simbolus. Daļa deputātu balsojuši «pret» vai atturējušies, ziņo Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Piedāvātie grozījumi Igaunijas Kriminālkodeksā Tallinā pieņemti trešajā lasījumā ar 69 balsīm «par» un trīs «pret». Noraidošās balsis nākušas no labējo populistu politiskā spēka, Konservatīvās tautas partijas (EKRE).

Vairāk uzziniet šeit.

 

APBALVOJUMS SLEPKAVĀM

Bučas slaktiņā vainotā vienība Krievijā apbalvota ar goda nosaukumu

Ukraina, Krievija, karš, Buča, Irpina, Kijiva, noziegums, ieroči, aizsardzība, bruņotie spēki
Buča, Ukraina – 14.aprīlī policija izmeklē divu cilvēku nāvi. Foto: ZUMAPRESS.com/SCANPIX

Krievijas prezidents Vladimirs Putins piešķīris goda nosaukumu Krievijas Bruņoto spēku vienībai, kuru Ukraina vaino kara noziegumu pastrādāšanā Kijivas apgabala Bučas pilsētā, vēsta ASV medijs Radio Brīvā Eiropa.

Putins, kurš 24.februārī izsludināja Krievijas iebrukumu Ukrainā, pirmdien, 18.aprīlī, parakstījis rīkojumu piešķirt Krievijas Bruņoto spēku 64. Motorizētai strēlnieku brigādei «Aizsargu» titulu par «dzimtenes un valsts interešu» aizstāvēšanu. Viņš arī uzslavējis vienības militārpersonas par «milzu varonību un drošsirdību, izturību un drosmi».

Vairāk uzziniet šeit.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas