BNN nedēļas apkopojums: Vētra ar aploksnēm. Pujāts atgriežas. Lukašenko netiek atzīts

Šī nedēļa bijusi vētraina ne tikai Baltijas jūras piekrastē. Eiropas Parlaments ir nolēmis neatzīt Aleksandra Lukašenko «uzvaru» vēlēšanās, jo tās pārkāpušas starptautiskus standartus, un prasa ES uzlikt sankcijas. Baltkrievijas iedzīvotāju protesti turpinās, līdz ar to aizturēšanas arī, taču Lukašenko tikai plāno aizņemties naudu no «lielā brāļa» – Krievijas. EP plāno neatstāt nesodītu arī Alekseja Navaļnija saindēšanu.

Šonedēļ beigusies vētra ūdens glāzē ap nepieskaitītajām vēlēšanu aploksnēm, kas bijušas neapzīmogotas. Kā izrādās, to pieskaitīšana nemaina nedz partiju, nedz ievēlēto deputātu sadalījumu Rīgas domē.

Mazāk nekā nedēļu pēc aizturēšanas Valsts robežsardzes priekšnieks Guntis Pujāts atgriezies amatā, paturot personas, pret, kuru sākts kriminālprocess, statusu.

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kas skaidroti tādās tēmās kā Rīga, Baltkrievija un ne tikai, OIK afēra, Amats, COVID-19, Nodokļi un Gribam ārstēt.

 

RĪGA

Balsu pārskaitīšana trijos iecirkņos nav ietekmējusi Rīgas domes sastāvu

Trijos iecirkņos neapzīmogotajās un nekorekti apzīmogotajās vēlēšanu aploksnēs ievietoto biļetenu pieskaitīšana Rīgas domes ārkārtas vēlēšanu rezultātiem nav ietekmējusi jaunievēlētās Rīgas domes provizorisko sastāvu, apstiprina Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) pārstāve Laura Zaharova.

Līdz ar to pēc 661 iepriekš par nederīgu atzītas vēlēšanu aploksnes atvēršanas un tajās esošo biļetenu saskaitīšanas nav mainījies ne partiju iegūto mandātu sadalījums Rīgas domē, ne arī pašvaldībā ievēlētie deputāti.

Vairāk uzziniet šeit.

 

BALTKRIEVIJA UN NE TIKAI

Eiropas Parlaments prasa ES sankcijas pret Baltkrievijas un Krievijas amatpersonām

Aleksandrs Lukašenko, Aleksejs Navaļnijs, sankcijas, Eiropas Parlaments, ES, Baltkrievija, prezidenta vēlēšanas, Svetlana Tihanovska,
Aleksandrs Lukašenko

Eiropas Parlamenta (EP) deputāti ceturtdien, 17.septembrī,  pieprasījuši rīkot jaunas Baltkrievijas prezidenta vēlēšanas, kā arī noteikt ES sankcijas Aleksandram Lukašenko un tiem, kas atbildīgi par Alekseja Navaļnija indēšanu Krievijā, BNN informē EP preses sekretārs Latvijā Jānis Krastiņš.

Eiropas Parlaments ceturtdien ar 574 balsīm par, 37 pret un 82 atturoties noraidīja Baltkrievijā 9.augustā notikušo tā saukto «prezidenta vēlēšanu» rezultātus, jo tās «rīkotas, klaji pārkāpjot visus starptautiski atzītos standartus». Kad 5.novembrī beigsies Aleksandra Lukašenko prezidenta pilnvaru termiņš, Eiropas Parlaments viņu vairs neatzīs par Baltkrievijas prezidentu, uzsver deputāti.

Vairāk uzziniet šeit.

 

OIK AFĒRA

Drīz no elektrības rēķiniem varētu pazust OIK maksājums

OIK, elektrības rēķini, OIK atcelšana, Saeima,

Saeima ceturtdien, 17.septembrī, konceptuāli atbalstīja grozījumus Elektroenerģijas tirgus likumā, kas paredz obligātā iepirkuma komponentes (OIK) atcelšanu, ziņo Saeimas Preses dienestā. 

Saskaņā ar plānotajām izmaiņām valsts atbalstu elektroenerģijas ražošanai no atjaunojamajiem energoresursiem plānots izmaksāt tikai no valsts budžeta, tādējādi atceļot OIK maksājumu elektrības patērētājiem – mājsaimniecībām, uzņēmumiem. 

Vairāk uzziniet šeit.

 

AMATS

Robežsardzes priekšniekam Pujātam vairs nav aizdomās turētā statuss un viņš var atsākt darbu

Guntis Pujāts, aizdomās turamais, Robežsardze, apsūdzība, iepirkums,

Prokuratūra atcēlusi Iekšējās drošības biroja (IDB) lēmumu, ar kuru par aizdomās turēto atzīts Valsts robežsardzes priekšnieks, ģenerālis Guntis Pujāts, pastāstīja Pujāta advokāte Alla Juraša.

Tāpat prokuratūra atcēlusi visus IDB piemērotos drošības līdzekļus, tostarp, aizliegumu ieņemt robežsardzes priekšnieka amatu. Minētais nozīmē, ka viņš var atgriezties darbā.

Līdz ar šādu prokuratūras lēmumu Pujātam automātiski ir noteikts personas, pret kuru sākts kriminālprocess, statuss.

Vairāk uzziniet šeit.

 

COVID-19

No ārvalstīm ieceļojušajiem samazina pašizolācijas termiņu līdz desmit dienām

pašizolācija, 10 dienas, ārzemes, ceļošana, Covid-19, 14 dienas,

Turpmāk pašizolācijas ilgums tiek noteikts desmit dienas pēc izbraukšanas no valsts, kas iekļauta Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) sarakstā kā valsts ar augstu saslimstību ar COVID-19, informē Veselības ministrijā.

Papildu nosacījumi attiecināti uz personām, kuras ir nodarbinātas ārstniecības iestādēs, sociālās aprūpes institūcijās un izglītības iestādēs un kuras ir tiešā kontaktā ar citiem cilvēkiem, piemēram, ārsti, kuri sniedz palīdzību pacientam, vai skolotāji, kuri strādā ar bērniem. Šiem cilvēkiem 8.dienā pēc attiecīgās valsts pamešanas būs jāveic COVID-19 tests.

Vairāk uzziniet šeit.

 

NODOKĻI

Nodokļu parādi Latvijā – zem miljarda eiro

NVA, nodarbinātība, bezdarbnieki, Covid-19, krīze,

Latvijā šogad septembra sākumā kopējie nodokļu parādi, ieskaitot aktuālos, apturētos parādus un atmaksas termiņa pagarinājumus, bija 994,164 miljonu eiro apmērā, kas ir par 0,7% mazāk nekā mēnesi iepriekš, liecina Valsts ieņēmumu dienesta (VID) dati.

Tostarp parādi valsts pamatbudžetam šogad septembra sākumā bija 497,345 miljonu eiro apmērā, kas ir kritums par 2,3% salīdzinājumā ar augusta sākumu, parādi pašvaldību budžetiem veidoja 294,322 miljonus eiro, kas ir par 0,2% vairāk nekā mēnesi iepriekš, bet sociālās apdrošināšanas iemaksu parādi bija 202,497 miljonu eiro apmērā, kas ir par 2,1% vairāk.

Vairāk uzziniet šeit.

 

GRIBAM ĀRSTĒT

Lai efektīvāk ārstētu vēža pacientus, aicina palielināt valsts apmaksāto biomarķieru testu skaitu

vēzis, vēža ārstēšana, biomarķieru testi, Veselības ministrija, valsts apmaksāta ārstēšana,

Vēža pacientu ārstēšana nav pietiekami efektīva, trūkstošo testu skaitu dēļ, tāpēc Latvijas vadošie onkologi un nozares pārstāvji vēstulē veselības ministrei Ilzei Viņķelei un Saeimas deputātiem aicina palielināt valsts apmaksāto personalizēto biomarķieru testu skaitu, kas vajadzīgi mērķētas terapijas nozīmēšanai onkoloģisko slimību pacientiem.

Šobrīd katastrofāli zemais testēšanas apjoms bremzē audzēju sekmīgu ārstēšanu, un lielai daļai pacientu netiek nozīmēta viņu individuālajam gadījumam atbilstoša terapija, skaidrots vēstulē. «Rezultātā pacienta ārstēšana nav efektīva, ja vien pacients pats nav apmaksājis testēšanu kaimiņvalstīs, kā tas ļoti bieži notiek.»

Vairāk uzziniet šeit.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas