BNN pēta | Aizdomas, ka par spīti saistībām ar smagiem noziegumiem Rebenoks un Krieķis plāno atgriezties Olainfarm valdē

Bijušās Olainfarm amatpersonas Mārtiņš Krieķis un Pāvels Rebenoks, kurš ir arī pašreizējā ekonomikas ministra Ralfa Nemiro padomnieks, varētu atgriezties uzņēmuma valdē, iespējams, lai turpinātu «iestaigāto taciņu», kas klāta necaurspīdīgiem darījumiem, liecina BNN rīcībā esošā informācija.

Izmantojot uzticēšanos

Valērija Maligina meita, viena no Olainfarm līdzmantiniecēm, Nika Saveļjeva nonākusi neapskaužamā situācijā – kamēr pati cenšas atrisināt ar mantojumu saistītos strīdus, viņas vīra Sergeja Saveļjeva ģimene dažādām metodēm cenšas piesavināties pašas mantinieces īpašumus, liecina BNN rīcībā esošā informācija.

Nikas tuvinieki jau iepriekš publiski pauduši bažas par viņas likteni, jo ilgstoši nevienam nebija izdevies ar Niku sazināties. Šobrīd saziņa ar Maligina meitu ir iespējama vien ierobežotam personu lokam un to kontrolējot Nikas vīrs un viņa tēvs Andrejs Saveļjevs, pauž BNN avoti.

Tajā pat laikā Nikas jaunie ģimenes locekļi laiku velti netērē. Zemesgrāmatas ieraksti liecina, ka nepilna pusotra gada laikā Andrejs Saveļjevs, iespējams, izmantojot dēla sievas uzticēšanos jeb ar viņas parakstītu pilnvaru, visticamāk, bez pašas mantinieces ziņas ir izsaimniekojis Nikas mantu. Proti, tika noslēgti darījumi, kuru rezultātā Nikas īpašumus ieguvušas personas ar apšaubāmu reputāciju.

Starp šiem īpašumiem ir arī nekustamais īpašums Jūrmalā, kura tirgus vērtība lēšama vismaz 400 000 eiro vērtībā.

Bieži pielietotā krāpniecības shēma

Nikas vīra Sergeja un viņa tēva Andreja, visticamāk, īstenotā shēma ir vienkārša un bieži pielietota krāpnieciskos darījumos, lai apietu citus līdzmantiniekus. Jāatzīmē, ka pēc Valērija Maligina nāves Olainfarm lielākā akcionāra Olmafarm daļas tika sadalītas līdzvērtīgi starp visām trim Maligina meitām – Irinu Maliginu, Niku Saveļjevu un Annu Emīliju Maliginu, kuras aizbildne ir Signe Baldere-Sildedze.

Lai Maligina nepilngadīgā meita Anna Emīlija Maligina faktiski neiegūtu mantojumā ietilpstošos īpašumus, vispirms vecāko mantinieču, Irinas un Nikas, daļas tika pārdotas SIA Pūcēni un SIA Dzīvokļi.lv par cenu, kas ir ievērojami zemāka par īpašuma patieso vērtību, liecina BNN rīcībā esošā informācija. Kā vēsta BNN avoti, Nikas vārdā šos darījumus slēdza viņas vīrs un vīra tēvs.

Kamēr ar Nikas īpašumiem Andrejs un Sergejs Saveļjevi rīkojas zem parakstītas pilnvaras, Irinas Maliginas īpašumu daļas, kā norāda BNN avoti, caur līgumiem un «solījumiem vērst visu viņai par labu» pārvalda bijušie Olainfarm valdes locekļi Pāvels Rebenoks un Mārtiņš Krieķis.

Vēlāk, 2019.gada 11.jūnijā, Pūcēni un Dzīvokļi.lv noslēdza maiņas līgumu, kura rezultātā Dzīvokļi.lv kļuva par vienīgo iepriekš Irinai un Nikai piederošo daļu īpašnieku, liecina pieejamā informācija.

Tāpat publiski pieejamā informācija liecina, ka SIA Pūcēni vienīgā amatpersona un īpašnieks ir Agnis Miķelsons – bēdīgi slavenā zvērināta advokāta Mārča Miķelsona tēvs. Saskaņā ar BNN rīcībā esošo informāciju Mārcis Miķelsons, iespējams, no Olainfarm zem šķietama pakalpojuma līguma ar tā laika Olainfarm padomes locekļa Pāvela Rebenoka akceptu ir izvedis/piesavinājies naudas līdzekļus vairāk nekā 200 000 eiro apmērā.

Mārcis Miķelsons ir cieši saistīts ar advokātu un ekonomikas ministra Ralfa Nemiro padomnieku Rebenoku. Proti, Miķelsons kā jurists tika nolīgts, lai kārtotu dažādas juridiskas lietas Olainfarm, lai gan uzņēmumam ir atsevišķa juridiskā nodaļa.

Jāatgādina, ka dažas dienas pēc kriminālprocesa ierosināšanas pret Olainfarm toreizējais uzņēmuma valdes loceklis Mārtiņš Krieķis asi reaģēja uz procesa ierosināšanu un aiznesa Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam (KNAB) un citām valsts iestādēm iesniegumu, ka lietas izmeklētāja safabricējusi materiālus Olainfarm lietā.

BNN rīcībā ir informācija, ka Rebenoks un Krieķis plāno atgriezties Olainfarm valdē, iespējams, lai varētu turpināt «iestaigāto taciņu», kas klāta necaurspīdīgiem darījumiem.

Jānorāda, ka daļu īpašnieka SIA Dzīvokļi.lv prokūrists ir Aleksejs Panasins, kurš vienlaikus ir arī Nikas vīra tēva Andreja Saveļjeva uzticamības persona, jo pārstāv viņa intereses dažādos jautājumos, vēsta BNN avoti.

Visticamāk, izmantojot likuma priekšrocības un apejot pārējo mantinieku pirmpirkuma tiesības, Maligina nepilngadīgajai meitai Annai Emīlijai piederošās daļas pēc SIA Dzīvokļi.lv ierosinājuma nonāks izsolē, kur tās par zemu cenu varēs iegādāties jebkurš.

Šeit rodas jautājums: vai Maligina meitas iegūs no minētajiem darījumiem, un ja iegūs, tad kura? Vai arī lielākie ieguvēji būs Panasins un Andrejs un Sergejs Saveļjevi?

Panasinam pašam pieder virkne īpašumu, kurus viņš, visticamāk, ieguvis apšaubāmā ceļā. Panasina deklarācija liecina, ka viņa rocība nav tik liela, lai iegādātos tāda mēroga īpašumus. Turklāt Panasina pārstāvētajam uzņēmumam nav bijis apgrozījuma, kā arī publiski pieejamā informācija liecina, ka darījumā par vismaz 100 000 eiro nav tikuši piesaistīti bankas līdzekļi.

Arī Andrejs un Sergejs Saveļjevi izmantojuši likuma piedāvātās «iespējas». Viņi Nikai piederošās visvērtīgākā mantotā nekustamā īpašuma daļas – bijušās Valērija Maligina dzīvesvietas Jūrmalā – par pusotru miljonu eiro ieķīlājuši Sergeja uzņēmumam SIA B28. Tādējādi Nika no īpašuma daļu īpašnieces ir pārtapusi par vīra parādnieci.

Arī B28 saskaņā ar publiski pieejamo informāciju pēdējos gados apgrozījuma faktiski nav bijis, kas rada jautājumus par minēto ķīlu reģistrāciju un naudas līdzekļu izcelsmi. Tāpat rodas virkne jautājumu par Andreja un Sergeja Saveļjevu rīcības likumību.

Panasinam, kurš ir arī maksātnespējas administrators, pieder virkne īpašumu, par kuru naudas līdzekļu izcelsmi vajadzētu interesēties Valsts ieņēmumu dienestam.

Iepriekšminētais rada bažas par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju lielos apmēros un, iespējams, virkni citu Krimināllikumā minēto noziedzīgo nodarījumu, ko varētu būt izdarījušas rakstā minētās personās, lai iedzīvotos uz mantinieču rēķina.

Saistītie raksti

2 KOMENTĀRI

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas