Brīdina par ūdens līmeņa celšanos Latvijas upēs

Tuvākajās dienās turpinās kust sniegs un ledus, gaidāmi nokrišņi, tādēļ upju notece turpinās palielināties. Straujāk ūdens līmenis sāks paaugstināties nedēļas vidū, kad gaidāms lietus, ziņo Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs (LVĢMC).

Atkušņa maksimālo ūdens līmeņu gaidāmais iestāšanās laiks ir 18.–23.decembris.

Iespējama upju palieņu un zemāko vietu applūšana.

Pēc aktuālākajām prognozēm decembra trešajā dekādē atkal pastiprināsies sals, līdz ar to upju notece sāks samazināties, atsāksies ledus veidošanās, bet ūdens līmenis svārstīsies.

Aizvadītajās brīvdienās kļuva siltāks, bija nokrišņi un upju notece sāka palielināties. Ūdens līmenis ūdenstilpēs sāka paaugstināties, vietām svārstījās. Paaugstinoties gaisa temperatūrai, jauna ledus veidošanās tik intensīvi neturpinājās, uz ledus parādījās ūdens un palielinājās lāsmeņu platības.

Ledus sega ar tororsiem izveidojusies Pļaviņu ūdenskrātuvē pie Pļaviņām, pie Zeļķiem ledus sega ar lāsmeņiem.

Arī Daugavā pie Jēkabpils ledus sega ar lāsmeņiem un torosi. Kopš 9. decembra pie Jēkabpils ūdens līmenis paaugstinājies par 2,29 m. Upe klāta ar ledu no Neretas grīvas līdz Jēkabpilij, bet no Piedrujas līdz Neretas grīvai upē gar krastiem piesalas un iet reti vižņi.

Laucesē, Rēzeknē un Aiviekstē pie Lubānas un Aiviekstes lejtecē ledus sega ar lāsmeņiem. Aiviekstē pie Aiviekstes HES un Dubnā pie Sīļiem piesalas. Gaujas augštecē palieku piesalas un reta vižņu iešana, pie Valmieras nepilna ledstāve.

LVĢMC informē, ka Gaujā pie Siguldas ledus sega ar lāsmeņiem, ūdens uz ledus, bet pie Carnikavas ledus sega ar torosiem. Gaujas baseina upēs ledus sega ar lāsmeņiem vai nepilna ledus sega. Amatā pie Melturiem palieku piesalas. Salacas baseina upēs pārsvarā nepilna ledus sega vai ledus sega ar lāsmeņiem, uz ledus ir ūdens. Salacā pie Lagastes gar krastiem ir piesalas. Lielupē lielākoties ledus sega vai ledus sega ar lāsmeņiem, vietām gar krastu tikai piesalas. Uz ledus ir ūdens.

Lielupes baseina upēs daudzviet gar krastu piesalas, bet Misā pie Lielveisiem ledus paliek tumšāks un Tērvetē pie Bramberģes ledus sega ar izskalojumiem. Kurzemes upes lielākoties brīvas no ledus vai arī gar krastu piesalas.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas