Lielbritānijā valsts mediķu apvienība pievienojusies aicinājumiem rīkot referendumu par Londonas un Briseles joprojām nepanākto vienošanos par Lielbritānijas izstāšanos no Eiropas Savienības. Medicīnas iestāžu darbinieki arī skarbi vērtējuši gaidāmās izstāšanās sekas, par kurām pašlaik liecina gaidāmās situācijas priekšvēstneši.
Kā vēsta britu ziņu portāls The Guardian, šonedēļ Britu Mediķu asociācija tās ikgadējā kongresā pieņēmusi rezolūciju, kur iestājusies pret valsts izstāšanos no ES, bet par pieejas Eiropas vienotam tirgum saglabāšanu un par to, lai britu sabiedrība varētu izteikt savu vērtējumu par gala vienošanos starp Londonu un Briseli.
«Ir skaidrs fakts, ka valdība nožēlojamā kārtā ir nepietiekami sagatavojusies nodrošināt Apvienotās Karalistes veselību un labklājību, bet valdības pašas noteiktais [izstāšanās] termiņš, 2019.gada 29.marts, tuvojas. Britu veselībai izstāšanās no Eiropas Savienības nāk par sliktu,» tā vērtējis rezolūcijas autors, ārsts Viljams Sepvels (William Sapwell).
Lielbritānijas Nacionālā Veselības dienesta hronisko personāla trūkumu pašlaik ir saasinājusi viesstrādnieku mediķu aizplūšana uz pārējām Eiropas Savienības valstīm, jo valstī nav skaidrs šo speciālistu turpmākais statuss, raksta The Guardian.
Tikmēr šonedēļ ar Lielbritānijas karalienes Elizabetes (Elizabeth) svētību ir stājies spēkā britu Eiropas Savienības izstāšanās likums 2018.
Lielāka nenoteiktība ir sīvajās izstāšanās sarunās ar ES sarunu vedējiem, kur Lielbritānijai šonedēļ atkārtoti lūgts «pielikt soli», lai atrisinātu virkni strīdīgu jautājumu, piemēram, turpmākās kaimiņattiecības starp britu Ziemeļīriju un ES dalībvalsti Īriju, kā arī starp britu Gibraltāru un ES Spāniju.