Britu premjerministrs iztur neuzticības balsojumu, vēlas «pāršķirt lapu» kovida pārkāpumiem

Lielbritānijas premjerministrs Boriss Džonsons (Boris Johnson) izturējis neuzticības balsojumu paša vadītajā Konservatīvajā partijā par kovida noteikumu pārkāpšanu iepriekšējos gados, vēsta britu raidorganizācija BBC.

Džonsona pozīcijas nopietni sašūpojušās ieilgušā politiskā skandālā. Preses izdevumi, Londonas policija un valdības iekšējā izmeklēšana atklājusi saviesīgu pasākumu rīkošanu valdības telpās 2020. un 2021.gadā, laikā, kad valstī bija spēkā stingri pulcēšanās ierobežojumi.

Lasiet arī: Apdraudēta britu premjera nākotne pēc atzīšanās mājsēdes piknika apmeklēšanā

Pirmdien, 6.jūnijā, Lielbritānijas parlamentā izsludināts un noticis neuzticības balsojums valdošās Konservatīvās partijas frakcijā. Par Džonsona aiziešanu no partijas līdera amata balsojuši 148 deputāti, kamēr 211 norādījuši, ka joprojām viņu atbalsta. Konservatīvās partijas iekšējie noteikumi paredz, ka pret premjerministru nedrīkst rīkot neuzticības balsojumu vienu gadu, skaitot no iepriekšējā neuzticības balsojuma.

Valdības sēdē pēc balsojuma Džonsons aicinājis «pāršķirt lapu» par kovida noteikumu pārkāpumiem valdības struktūrās. Viņš aicinājis kolēģus valdībā koncentrēties tikai uz problēmām, kuru risināšanu iedzīvotāji vēlas, un kā piemērus nosaucis: cīņu ar «kovida atbalsošanās triecieniem» un energoresursu cenu kāpumu, vēsta BBC.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas