Saslimstības dēļ 2017.-2018.gada gripas sezonā darba devēji zaudējuši 1,5 miljonus darba dienu, liecina Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) apkopotie dati. Lai arī faktiskie zaudējumi ir daudz lielāki, ekonomiskie zaudējumi pārsnieguši 50,5 miljonus eiro.
Vidēji viena cilvēka ārstēšanās izdevumu segšana un darbinieka aizvietošana, darba devējam izmaksā 290 eiro. Vairums cilvēku lielu naudu tērē zāļu iegādei, kas saslimšanas laikā ir no 20 līdz 70 eiro. Taču nopietnākos saslimšanas gadījumos vislielākās izmaksas ir tieši slimnīcu pakalpojumu un speciālistu apmeklējumu izmaksu segšanai paredzētās summas, kas var sasniegt līdz pat 250 eiro, informē apdrošinātājs AAS BTA Baltic Insurance Company (BTA).
SKPC apkopotie dati liecina, ka 2017.- 2018. gada gripas izplatība sākās ievērojami vēlāk nekā citas sezonas. Visvairāk ar gripu saslimušo skaits vērojams vecuma grupā no 14 līdz 65 gadiem, taču kopējais reģistrēto gadījumu skaits sasniedz 110 789 tūkstošus, kas ir par 4 138 gadījumiem vairāk nekā pērn. Ambulatorajā veselības aprūpē tas valstij izmaksāja četrus miljonus eiro, un slimnīcām – vēl aptuveni trīs miljonus eiro.
Pirmās gripas pazīmes parādās pēkšņi, līdz pat 48 stundu laikā pēc inficēšanās ar gripas vīrusu. Galvenās pazīmes ir sauss klepus, galvassāpes, paaugstināta temperatūra, “kaulu laušanas sajūta”, drudzis. SPKC iesaka, it īpaši bērniem, pirms un gripas epidēmijas laikā veikt profiilaktiskos pasākumus – vienmēr rūpīgi nomazgāt rokas, izvēlēties laikapstākļiem atbilstošu apģērbu, vēdināt telpas un pēc iespējas retāk uzturēties vietās, kur atrodas daudz cilvēku.