Šī gada pirmajos trīs mēnešos par nekustamajam īpašumam radītajiem zaudējumiem BTA saviem klientiem izmaksāja 110 000 latu, savukārt tādā pašā laika posmā pērn – 108 000 latu.
Savukārt trīs lielākajās ugunsnelaimju lietās BTA attiecīgo īpašumu saimniekiem kopumā apdrošināšanas atlīdzībās izmaksāja 130 tūkstošus latu. Visos gadījumos cietušas bija privātmājas, un izmaksas tika veiktas par pašu ēku, bet divos gadījumos – arī par kustamo mantu, kas tajās atradās, jo tā bija apdrošināta atsevišķi, informē BTA.
Apdrošinātājiem, izskatot atlīdzību pieteikumu lietas, visbiežāk nākas saskarties ar gadījumiem, kad nekustamais īpašums tiek bojāts plīsušu cauruļvadu dēļ, lai arī vislielākos finansiālos zaudējumus rada ugunsnelaimes. Kopš pagājušā gada janvāra trīs lielākās BTA veiktās apdrošināšanas atlīdzību izmaksas, kuru apjoms (latos) veidoja 22% no kopējās privātpersonu NĪ sektorā atlīdzinātās summas, bija veiktas par īpašumiem, kas cietuši ugunsnelaimēs.
Aptuveni 30% no kopējā gadā izmaksāto apdrošināšanas atlīdzību skaita – tik bieži BTA veic izmaksas par gadījumiem, kas saistīti ar īpašuma ļaunprātīgu bojāšanu vai apzagšanu ielaušanās laikā. Ik mēnesi BTA saviem klientiem, kas apdrošinājuši nekustamo īpašumu, atlīdzībās izmaksā vidēji 700 latus par vienu apdrošināšana gadījumu. Šā gada pirmajos trijos mēnešos izmaksas veiktas jau 161 apdrošināšanas lietā.
Privātmāju un viensētu īpašniekiem visbiežāk aizmirstas, ka šķūnīši, pirtis un garāžas, kas ir atsevišķas ēkas, arī jāapdrošina atsevišķi, jo tie bieži ir zagļu visiekārotākie mērķi – tur tiek glabātas mantas, tehnika, bet neviens šajās ēkās pastāvīgi neuzturas.
Nekustamo īpašumu bojājumiem raksturīga sezonalitāte – rudenī un ziemā lielākoties ir ledus un sniega radītie bojājumi, kā arī uguns nelaimes nepareizi uzstādītu, neapkoptu vai bojātu apkures katlu vai novecojušas un nedrošas elektrosistēmas dēļ. Svētkos tie ir ugunsgrēki, ko izraisa eglīšu vai Adventes vainagu aizdegšanās. Pavasarī, savukārt, īpašumi cieš no plūdiem, vētrām un kūlas dedzināšanas, kā arī garnadži atklāj savu sezonu, kas visvairāk izpaužas vasarā, kad sācies atvaļinājumu laiks un daudzi īpašumi atstāti bez uzraudzības.