Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas deputāti pirmdien, 19.augustā, spriedīs par Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) kompetenci sabiedriskā medija pārvaldībā, informē Saeimas Preses dienests.
Pēc problēmām, kas radušās Latvijas Radio, komisija saņēmusi vēstules no vairākām organizācijām, tostarp Latvijas Radio Ziņu dienesta, Latvijas Radio arodbiedrības, Latvijas Žurnālistu asociācijas, un citām, kurās negatīvi vērtēts līdzšinējais NEPLP darbs.
Vēlamies klātienē diskutēt par paustajām bažām, jo pašlaik nozarē vērojama milzīga uzticības krīze un Cilvēktiesību komisijai ir jāuzņemas iniciatīva, risinot šo problēmu, norāda komisijas priekšsēdētājs Artuss Kaimiņš.
Parlamentā norāda, ka uz sēdi komisija aicinājusi NEPLP locekļus, kā arī pārstāvjus no Latvijas Radio, Latvijas Televīzijas, Kultūras ministrijas, Valsts kontroles, Tiesībsarga biroja, Latvijas Žurnālistu asociācijas un Latvijas Elektronisko komunikāciju asociācijas.
Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde notiks pirmdien, 19.augustā, pulksten 10.45 komisijas sēžu zālē Jēkaba ielā 6/8, 306.telpā.
BNN jau ziņoja, ka Latvijas Žurnālistu asociācija (LŽA) vērsusies Saeimā, pieprasot no amatiem atbrīvot NEPLP locekļus. Saeimai tiek lūgts neatliekami savā darbakārtībā iekļaut jautājumu par NEPLP locekļu darba vērtēšanu. Vienlaikus organizācija lūdz Saeimu nekavējoties izstrādāt un ieviest jaunu sabiedrisko mediju pārvaldības modeli.
LŽA uzskata, ka pašreizējais NEPLP sastāvs nav pietiekami kompetents, atbildīgs un vērsts uz konstruktīvu sadarbību mediju vides jautājumu risināšanai. NEPLP ir izveidojies konflikts ar lielāko daļu pārraugāmās nozares dalībnieku un nav redzamas pazīmes, ka situācija tiktu labota.
NEPLP ir zaudējusi mediju organizāciju un to darbinieku uzticību, uzsvērts Saeimai adresētajā iesniegumā, piebilstot, ka par vairāku NEPLP locekļu darbības atbilstību reputācijas prasībām izteiktas pamatotas šaubas. LŽA tāpat uzsvēra, ka NEPLP 2018.gada nogalē bez pietiekama pamatojuma atbrīvoja no darba Latvijas Televīzijas valdi. Iesniegumā norādīts arī uz vairākām citām problēmām ar NEPLP.
NEPLP loceklis Patriks Grīva sacīja, ka LŽA rīcība nav nekas jauns, jo «asociācija nemitīgi ir kritizējusi padomes darbu un izmantojusi visus līdzekļus, lai diskreditētu to». «Personīgi es priecātos par konstruktīvu kritiku, bet patlaban asociācijas apgalvojumi par to neliecina,» uzskata Grīva, piebilstot, ka NEPLP turpinās darbu kā iepriekš līdz Saeima lems pretēji.