Vienlaicīgo pieslēgumu skaits, lai iesniegtu elektroniski gada ienākumu deklarāciju, bijis 100 reižu lielāks nekā ikdienā. «Mums ir lielas bažas, ka viens no iemesliem ir ekonomiskais stāvoklis valstī. Tā ir vispārējā nabadzība,» savu pārliecību LNT raidījumā 900 sekundes pauda Valsts ieņēmumu dienesta (VID) vadītāja Ilze Cīrule.
Trešdien, 1.martā, bija ienākumu deklarāciju iesniegšanas diena, bet lielās slodzes dēļ pieslēgties Elektroniskās deklarēšanas sistēmai (EDS) nevarēja. Iedzīvotāju aktivitāte bijusi desmit reižu lielāka nekā tajā pašā dienā pērn.
BNN iepriekš ziņoja, ka jau pirmajās stundās pēc 1.marta iestāšanās EDS tika iesniegti vairāki tūkstoši deklarāciju.
Cīrule raidījumam sacīja, ka patlaban sistēma darbojas. VID darbinieki bijuši gatavojušies lielākam klientu skaitam nekā ikdienā, taču vienlaicīgais pieslēgumu skaits sasniedza 10 500 tūkstošus, kā rezultātā sistēma «neizturēja». Raidījumam Cīrule norādīja arī to, ka 2016.gadā pirmajā deklarāciju iesniegšanas dienā iesniedza ap sešiem tūkstošiem iedzīvotāju, bet šogad – 60 000 iedzīvotāju.
Par to, kāpēc tik liels klientu skaits vēlējās iesniegt deklarāciju jau pirmajā dienā, Cīrulei ir savs viedoklis: «Mums ir lielas bažas, ka viens no iemesliem ir ekonomiskais stāvoklis valstī. Tā ir vispārējā nabadzība.»
«Mēs saprotam, ka cilvēkiem ir svarīgi atgūt šīs mazās summas, kas ir 30 un 40 eiro, kas, protams, ir maz, tomēr mēs arī šo summu mūsu iedzīvotājiem ir svarīgi atgūt pēc iespējas ātrāk,» ar nožēlu atzīst Cīrule.
Tā ir brīdinoša pazīme, ka nodokļu reforma ir nepieciešama, raidījumam vēstīja Cīrule.
BNN iepriekš vēstīja, ka Finanšu ministrija (FM) piedāvā reformēt darba spēka nodokļus, ieviešot iedzīvotāju ienākuma nodokļ (IIN) likmi 20% ieņēmumiem līdz 45 000 eiro gadā, bet ieņēmumiem virs 45 000 eiro gadā nosakot IIN likmi 23% apmērā. FM arī piedāvā celt minimālo algu līdz 430 eiro, kā arī atcelt solidaritātes nodokli. Ministrijas piedāvājums paredz noteikt diferencēto nepaliekamo minimumu no 0 līdz 300 eiro, proti, 0 neapliekamais minimums būtu pie atalgojuma 1350 eiro, bet 300 eiro – pie minimālās algas.
FM rosina arī noteikt sociālo nodokli atalgojumam līdz 52 400 eiro gadā parastajā režīmā, no 52 400 eiro līdz 85 400 eiro gadā netiek piešķirti īstermiņa pabalsti, bet virs 85 400 eiro gadā – nav jāmaksā. Tāpat rosināts noteikt 20% uzņēmumu ienākuma nodokli sadalītajai peļņai.
BNN iepriekš ziņoja arī to, ka šis ir pirmais gads, kad tie nodokļu maksātāji, kuru gada apliekamo ienākumu kopējais apmērs 2016.gadā nepārsniedz 12 000 eiro, no 1.marta var iesniegt gada ienākumu deklarāciju, lai atgūtu pārmaksāto iedzīvotāju ienākuma nodokli, kas izveidosies, piemērojot gada diferencēto neapliekamo minimumu.
Ref: 225.000.103.123
smieklígas reformas! pacels nodoklus dazhiem miljonáriem. Tatad- kas dzívoja zalji, tie dzívos vél zalják!