Cukerbergs EP atvainojas par Facebook lomu Cambridge Analytica skandālā

Facebook izpilddirektors Marks Cukerbergs

Facebook izpilddirektors Marks Cukerbergs (Mark Zuckerberg) Eiropas Parlamentā (EP) ir atvainojies par sociālā tīkla lomu lietotāju datu vākšanas skandālā ap uzņēmumu Cambridge Analytica un par atļaušanu sociālajā tīklā izplatīt viltus ziņas.

Otrdien, 22.maijā, Briselē amerikāņu uzņēmējs atbildēja uz EP politisko grupu vadītāju jautājumiem. Kā ziņo britu raidorganizācija BBC, viņš tiem arī atvainojies, ka socālā tīkla iespējas tiek imantotas, lai nodarītu kaitējumu.

Cukerbergam iztaujāšanā bijusi iespēja atlasīt jautājumus, uz kuriem atbildēt. Neatbildēti palikuši jautājumi par to, vai Facebook ir monopols, kā uzņēmums grasās izmantot tam piederošā uzņēmuma WhatsApp lietotāju datus un to, vai būtu pareizi vākt to interneta lietotāju datus, kuri nav reģistrējušies šajā Facebook.

EP priekšsēdētājs Antonio Tajāni (Antonio Tajani) pēcāk preses konferencē skaidrojis, ka Cukerbergs piekritis iesniegt rakstiskas atbildes uz eiroparlamentāriešu uzdotajiem jautājumiem.

BNN jau vēstīja, ka pret amerikāņu sociālo tīklu ir uzsāktas izmeklēšanas saistībā ar tā dēvēto Cambridge Analytica skandālu.

Tā centrā ir britu politisko konsultāciju uzņēmuma Cambridge Analytica bijušais darbinieks, kurš darījis zināmu atklātībai, ka pirms Facebook 2014.gadā ieviesa stingrākus datu aizsardzības noteikumus, Cambridge Analytica bija savācis aptuveni 50 miljonu lietotāju datus.

Tas izmantojis datus, lai izveidotu lietotāju psiholoģiskos profilus un piedāvātu šiem cilvēkiem alternatīva rakstura politisku saturu saistībā ar 2016.gada Amerikas Savienoto Valstu prezidenta vēlēšanām.

Jau vēstījām, ka Cukerbergs martā atzinis, ka populārā sociālā tīklā uzturētāji pieļāvuši kļūdas, kas ļāvušas miljoniem lietotāju datu nonākt politisko konsultāciju uzņēmuma rīcībā.

Intervijā raidorganizācijai CNN Cukerbergs sacījis, ka viņam ir «tiešām žēl» par notikušo, un solījis vērsties pret «nelietīgām lietojumprogrammām» sociālajā vietnē.

Lai risinātu iepriekšējās un pašreizējās nepilnības Facebook, amerikāņu uzņēmuma izpilddirektors norādījis, ka Facebook izmeklēs visas lietojumprogrammas, kam līdz 2014.gadam bijusi piekļuve lielam datu apjomam, veiks visu aizdomīgo lietojumprogrammu pilnu pārbaudi, kā arī liegs sociālajā tīklā darboties tiem programmu izstrādātājiem, kuri ekspluatējuši identificējamu lietotāju datus.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas