Sociālā tīkla Facebook uzņēmuma vadītājs Marks Cukerbergs (Mark Zuckerberg), sniedzot liecības Amerikas Savienoto Valstu (ASV) Kongresā, uzņēmās personīgu atbildību par vairāku desmitu miljonu lietotāju datu nopludināšanu, vienlaikus brīdinot par «bruņošanās sacensībām» ar Krievijas dezinformāciju.
«Tā bija mana kļūda, un es to nožēloju,» Cukerbergs sacīja par 87 miljonu lietotāju datu nodošanu nepienācīgā veidā politisko konsultāciju uzņēmumam Cambridge Analytica, kas 2016.gada ASV vēlēšanu gaitā sadarbojās ar Donalda Trampa kampaņu.
«Es uzsāku Facebook, es to pārvaldu un es esamu atbildīgs par to, kas tur notiek,» sacīja uzņēmējs un piebilda, ka Facebook nav pietiekami aizsargājis platformu, un atzina, ka «tas attiecas uz viltus ziņām, ārvalstu iejaukšanos vēlēšanās un naida runu, kā arī attīstītājiem un datu aizsardzību».
Pēc Cukerberga teiktā, notiek pastāvīga cīņa, lai aizstāvētos pret Krievijas centieniem manipulēt ar Facebook platformu un ietekmēt vēlēšanas ASV un citās valstīs.
«Krievijā ir cilvēki, kuru darbs ir mēģināt ekspluatēt mūsu sistēmas un citas interneta sistēmas, kā arī citas sistēmas. Tāpēc tās ir bruņošanās sacensības. Viņi turpinās censties, lai kļūtu labāki, un mums ir jāinvestē, lai arī mēs kļūtu labāki,» sacīja Cukerbergs.
BNN jau vēstīja, ka Facebook izpilddirektors Marks Cukerbergs martā atzinis, ka populārā sociālā tīklā uzturētāji pieļāvuši kļūdas, kas ļāvušas aptuveni 87 miljoniem lietotāju datu nonākt politisku konsultāciju uzņēmuma rīcībā.
Intervijā raidorganizācijai CNN Cukerbergs sacījis, ka viņam ir «tiešām žēl» par notikušo, un solījis vērsties pret «nelietīgām lietojumprogrammām» sociālajā vietnē.
Lai risinātu iepriekšējās un pašreizējās nepilnības Facebook, amerikāņu uzņēmuma izpilddirektors norādījis, ka Facebook izmeklēs visas lietojumprogrammas, kam līdz 2014.gadam bijusi piekļuve lielam datu apjomam, veiks visu aizdomīgo lietojumprogrammu pilnu pārbaudi, kā arī liegs sociālajā tīklā darboties tiem programmu izstrādātājiem, kuri ekspluatējuši identificējamu lietotāju datus.
Pašreizējā Facebook skandāla centrā ir kāds trauksmes cēlējs, kurš apgalvo, ka pirms vietne 2014.gadā ieviesa stingrākus datu aizsardzības noteikumus, britu politisko konsultāciju uzņēmums Cambridge Analytica savācis aptuveni 50 miljonu lietotāju datus, izmantojis tos, lai izveidotu lietotāju psiholoģiskos profilus un piedāvātu šiem cilvēkiem alternatīva rakstura politisku saturu saistībā ar 2016.gada Amerikas Savienoto Valstu prezidenta vēlēšanām. Vēlāk ziņots, ka Cambridge Analytica rīcībā neatļautā ceļā varētu būt nonākuši 87 miljonu lietotāju dati, nevis infromācija par 50 miljoniem lietotāju, kā atzīts iepriekš.