Gatavojoties Jāņu svinībām, ģimenes ar diviem bērniem un vidējiem ienākumiem vasaras saulgriežu svinībām iztērē apmēram 34,46 latus.
Pārsvarā nauda tiek tērēta pārtikas produktu iegādei un ir paredzēta vairāku dienu svinībām. Arvien vairāk iezīmējas tendence kopējās svētku izmaksas dalīt uz plašāku svinētāju loku, liecina veikalu tīkla IKI veiktie aprēķini.
Mainoties iedzīvotāju pirktspējai, mainās arī svētku iepirkšanās paradumi – arvien vairāk tiek izdarīti apjomīgi pirkumi, sadalot pēc tam izmaksas visā svinētāju lokā. Pircēji atzīst, ka tādā veidā iespējams daudz racionālāk izmantot savus līdzekļus, kā arī iespējams ietaupīt. Uz svētkiem tiek ņemtas līdzi arī mājās gatavotas ēdamlietas – marinējumi, rauši un plātsmaizes, bērzu sulas, dažādas uzkodas. Tajā pašā laikā daudzi pircēji atzīst, ka varētu savus pirkumus izdarīt vēl racionālāk, jo bieži uz svētkiem tiek ņemts līdzi vairāk ēdiena, kā reāli ir nepieciešams, Jāņu pirkumu tendences komentē SIA Palink mārketinga vadītāja Agnese Upīte – Upeniece,
Pēc IKI veikalu tīkla novērojumiem, populārāko produktu grozā, ko veido ģimenes pirkumi Jāņu svinībām, ietilpst: svaigs vai marinēts cūkgaļas šķiņķis vai vistas gaļa; dažādi zaļumi – tomāti, gurķi, dilles, lociņi; marinēti gurķi un sēnes; ķimeņu siers; pīrādziņi; dažādas mērces – kečups, majonēze, kā arī marinādes; gatavie salāti; bezalkoholiskie dzērieni – ūdens, sulas, limonādes; alus iepakojums (standartā 6 pudeles); maize un sviests; olas; degvīns vai brendijs; čipsi un arbūzi.
Šī pirkumu groza vidējā vērtība ir Ls 34,46, taču svētku svinībām ir jārēķinās arī ar papildu izdevumiem – benzīna vai sabiedriskā transporta izmaksas, nereti arī telts vai piepūšamā matrača iegāde.
Uz svētku laiku veikalos pieaug arī dažādu nepārtikas kategorijas preču pārdošanas apjomi, īpaši, ja tas ir inventārs lietošanai brīvā dabā. Katru gadu pieprasītākās preces (kopējā vērtība Ls 17, 91) šajā kategorijā ir: kokogles, dedzināšanas šķidrums; pretodu līdzekļi; vienreizējās lietošanas trauki; piknika un grila piederumi; salvetes.