Donoru konferencē Ukrainai saziedoti vairāk nekā seši miljardi eiro

Starptautiskajā donoru konferencē ceturtdien, 5.maijā, Ukrainas atbalstam savākti vairāk nekā seši miljardi eiro, paziņojis Polijas premjerministrs Mateušs Moraveckis.

«Konferencē mums izdevās savākt vairāk nekā sešus miljardus eiro, un šī nauda tiks izlietota, lai atbalstītu Ukrainu un tos, kas atbalsta Ukrainu,» preses konferencē paziņoja Polijas premjers.

«Kad Krievija nes nāvi, brīvās pasaules valstīm ir jāsniedz palīdzība, un es domāju, ka šī konference šeit Varšavā parādīja milzīgo solidaritāti, kas valda mūsu vidū,» sacīja Moraveckis.

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis, kurš uzstājās konferencē ar video zvana starpniecību, aicināja Eiropas Savienību uzreiz piešķirt Ukrainai kandidātvalsts statusu.

«Ukrainas dalībai Eiropas Savienībā ir jābūt absolūtai realitātei, nevis tikai solījumiem vai izredzēm, bet praktiskiem soļiem,» paziņoja Zelenskis.

Viņš arī aicināja partnervalstis iesaistīties patronāžas projektos Ukrainā, lai «nodrošinātu šo reģionu, pilsētu un nozaru pilnīgu atlabšanu».

Konferencē, ko organizēja Polija un Zviedrija, Eiropas Komisijas prezidente Urzula fon der Leiena (Ursula von der Leien) paziņoja, ka ES atvēlēs vēl 200 miljonus eiro palīdzībai pārvietotajiem cilvēkiem Ukrainā.

«Šodien mēs sanācām kopā ar skaidru mērķi: atbalstīt drosmīgos Ukrainas cilvēkus, kuri cīnās ar agresoru un iestājas par savu brīvību,» sacīja Leiena.

«Šodien Eiropas Savienība vēlreiz atbildēja aicinājumam atbalstīt Ukrainu. Eiropas Komisijas vārdā es apsolu 200 miljonu eiro Ukrainai,» paziņoja Leiena.

Eiropadomes prezidents Šarls Mišels konferencē sacīja, ka ES solidaritāte koncentrēsies uz trim galvenajām jomām: humāno atbalstu, īstermiņa likviditātes vajadzībām un rekonstrukciju.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas