Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) ceturtdienas, 23.jūlija sēdē apstiprināja NEPL padomes priekšsēdētāja vietnieci Aiju Dulevsku par padomes priekšsēdētāja pienākumu izpildītāju līdz brīdim, kad amatā tiks apstiprināts piektais padomes loceklis.
NEPLP sēdē vienojās par darba pienākumu sadalījumu starp esošajiem padomes locekļiem līdz brīdim, kad amatā tiks apstiprināts piektais padomes loceklis.
Saskaņā ar šo vienošanos NEPL padomes loceklis Ivars Zviedris veic komerciālo vietējo un reģionālo audiovizuālo elektronisko plašsaziņas līdzekļu jomas pārraudzību, kabeļtelevīziju un elektronisko plašsaziņas līdzekļu pakalpojumu pēc pieprasījuma jomas pārraudzību, bet NEPL padomes loceklis Dainis Mjartāns veic valsts SIA Latvijas Radio un komerciālo audio elektronisko plašsaziņas līdzekļu jomas pārraudzību.
NEPL padomes locekle Aija Dulevska veic komerciālo nacionālo un pārrobežu audiovizuālo elektronisko plašsaziņas līdzekļu jomas pārraudzību un atbild par grozījumu projektu Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumā izstrādi atbilstoši Elektronisko plašsaziņas līdzekļu nozares attīstības nacionālajai stratēģijai 2012.–2017.gadam, savukārt padomes locekle Dace Ķezbere veic valsts SIA Latvijas Televīzija pārraudzību.
BNN jau rakstīja, ka Saeima 8.jūlijā nolēma no amata atbrīvot NEPLP vadītāju Dimantu. Saeima noraidīja priekšlikumus par NEPLP trīs locekļu – Daiņa Mjartāna, Aijas Dulevskas un Ivara Zviedra – atbrīvošanu no amata.
Iepriekš Vienotības, Zaļo un zemnieku savienības, Latvijas Reģionu apvienības un partijas No sirds Latvijai līderi rosināja minēto četru NEPLP locekļu atlaišanu.
Iesniedzēji kritizēja, ka NEPLP pieņēma lēmumu attiecībā uz Radio Skonto plus programmas apstiprināšanu, padarot to par krievu valodā raidošu radiostaciju. Tādējādi NEPLP esot mazinājusi Saeimas deputātu uzticību padomes locekļu kompetencei un spējai pieņemt situācijai atbilstošus lēmumus.
Politiķi arī atsaucās uz Valsts kontroles revīzijas ziņojumā secināto, ka NEPLP nav efektīvi rīkojusies ar finanšu līdzekļiem gandrīz divu miljonu eiro apmērā. Tāpat ziņojumā secināts, ka NEPLP ir vāja kontroles sistēma pār amatpersonu un darbinieku komandējumiem un darba braucieniem, kā arī konstatētas citas nepilnības.
Ref: 102.000.102.10395