Uzņēmumu uzticības koeficients eirozonā oktobrī sasniedzis augstākos rādītājus trīs gadu periodā, liecina Eiropas Savienības (ES) publicētais pētījums.
Eiropas Komisijas izveidotais Ekonomiskās situācijas indikators (ESI) no šā gada oktobrī salīdzinājumā ar iepriekšējo mēnesi pieaudzis par 0,9 punktiem, sasniedzot 104,1 punktu, ko varētu raksturot kā «virs ilgtermiņa vidējā rādītāja» līmeni. Šāds kāpums galvenokārt noticis pateicoties Francijas indikatoram, kas pieaudzis par 3,4 punktiem, ziņo AFP.
Šobrīd fiksētais novērtējums ir labākais kopš 2007. gada decembra, kad ESI sasniedza 105 punktus.
Krass uzlabojums reģistrēts Nīderlandē (+2,8 punkti), ESI pieaudzis arī Vācijā un Itālijā (+0,3 punkti), bet Spānijā tas sarucis (-0,2 punkti).
Amatpersonas norāda, ka galvenais dzinējspēks ekonomikas industrijā bijušas uzņēmēju vēlmes un pārliecība, tā līdz ar darbinieku gaidām arī ekonomikas nozare kļuvusi «daudz optimistiskāka».
Uzticība patērētāju vidū salīdzinājumā ar septembri gandrīz nav mainījusies, bet finanšu pakalpojumos eirozonā reģistrēts kritums par 3,0 punktiem.
Kopumā visās 27 Eiropas Savienības dalībvalstīs, tai skaitā iekļaujot nozīmīgās Lielbritānijas un Polijas ekonomikas, uzticības indekss sasniedzis 104,1 punktu, ko vecinājis mazs pieaugums par 0,5 punktiem.
Latvijā ESI mēneša griezumā kāpis par 1,7 punktiem, līdz 101,4 punktiem. Lietuvā par 2,3 līdz 102,2 punktiem, bet Igaunijā par 3,1 punkti, sasniedzot 108,1 atzīmi.