Eksperte: Nākamajā gadā atvadīsimies no kaitinošajām reklāmām interneta pārlūkos

Pieaugot lietotāju skaitam, kas bloķē reklāmas interneta pārlūkos, Google sadarbībā ar 16 uzņēmumiem, veikuši apjomīgu pētījumu, kura rezultātā izkristalizējies, kuras reklāmas klasificējas kā «kaitinošas». Balstoties uz šo pētījumu, tiks pieņemtas normas un ar vairākiem kaitinošiem reklāmas formātiem nākamajā gadā vairs nebūs jāsaskaras. Par digitālā mārketinga tendencēm stāsta digitālā mārketinga Triple20 dibinātāja un vadītāja Līga Strazdiņa.

Šobrīd digitālajā mārketingā ir divas tendences. Viena no tendencēm ir pieaugošais lietotāju skaits, kas bloķē reklāmas interneta pārlūkos. Šobrīd pasaulē 11% no interneta lietotājiem izmanto AdBlock (Latvijā pat 17%), kas ir liela problēma reklāmas industrijai. Tāpēc Google sadarbībā ar 16 uzņēmumiem, t.sk. Facebook un Interaktīvās reklāmas biroju (Interactive Advertising Bureau – IAB)  veikuši apjomīgu pētījumu, kura rezultātā ir izkristalizējies, kuras reklāmas klasificējas kā kaitinošas.

Balstoties uz šo pētījumu, no nākamā gada Chrome interneta pārlūkā (Latvijā 60% lieto tieši Chrome pārlūku) tiks bloķēti vairāki reklāmas risinājumi ar mērķi padarīt reklāmas vidi patīkamāku lietotājam, lai nebūtu vēlmes izmantot AdBlock.

Eksperte kā piemēru kaitinošai reklāmai min pop-up bannerus, ievadlapas bannerus ar lejupejošu laika atskaiti, baneri, kuri aizklāj saturu un citi.

Strazdiņa vēsta, ka otra tendence, kas ieskicējas, ir automatizācija. 2015 gadā aprīlī tika aktivizēts pirmais cilvēka izskatam un uzvedībai līdzīgais robots Sophie, kas šī gada beigās uzstājās publikas priekšā. Šogad Bils Geits (Bill Gates) kādā intervijā pareģoja, ka neskaitāmas darba pozīcijas tiks pakļautas automatizācijai jeb robotiem. Šī gada septembrī notika pirmā operācija zobārstniecībā, kur galveno operācijas uzdevumu veica robota rokas. Reklāmas industrijā automatizācija ir Programmatic.

«Kā piemērus automatizācijai jeb Programmatic varu minēt Google displeja tīklu un Facebook reklāmas izvietošanas veidu. Lai izvietotu reklāmu Facebook vai Google displeja tīklā, mums nepieciešams tikai kreatīvais materiāls un jāizvēlas auditorija, kuru sasniegt. Šajā procesā jāuzsver divas priekšrocības – aģentūrai nav jāvienojas pa tiešo ar mediju – kur, cik ilgi, par kādu cenu reklāma tiks izvietota un, otrs, reklāmdevēja budžets tiek izmantos efektīvāk, jo reklāmas segmentēšanas iespējas ir ļoti precīzas. Šobrīd viss iet uz to, ka arī reklāma lielajos medijos tiks pārdota šādā veidā. Tas jau notiek, tikai Latvijā vēl mazos apjomos,» skaidro eksperte.

Turpinot, viņa saka: «Salīdzinājumam varu minēt, ka Amerikā 78% no visiem digitālajiem mediju budžetiem tiek apgūti caur Programmatic. Amerikā pēc šādiem principiem tiek plānotas pat televīzijas (TV) reklāmas – jāsaka gan, ka pagaidām tie ir vien 6% no visiem reklāmas budžetiem. Programmatic TV plānošana nozīmē efektīvāk monetizēts TV saturs, lietotājam atbilstoša reklāma atbilstošā momentā, iespēja mērīt un analizēt izvietotās reklāmas.»

«Ienākot jaunajām tendencēm, manuprāt, reklāmas speciālista loma būs vairāk būt stratēģim un «diriģēt» reklāmas kampaņu starp visām automatizācijas platformām,» tā Strazdiņa.

Ref: 225.000.103.3078

Saistītie raksti

1 komentārs

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas