Lai gan ieradums apdrošināt dzīvību, tā parūpējoties par saviem tuviniekiem, pamazām nostiprinās, kopumā vairāk nekā piektā daļa (22%) iedzīvotāju joprojām atliek lēmumu par dzīvības polises iegādi uz nenoteiktu laiku.
Līdzās lēmumam par dzīvības apdrošināšanu, iedzīvotāji atliek arī tādas būtiskas lietas kā ārsta apmeklējumus (41% aptaujāto), netīkamu jautājumu risināšanu (38%), sportisku nodarbju uzsākšanu (25%), kā arī lielāku pirkumu veikšanu (23%), liecina Swedbank veiktās iedzīvotāju aptaujas dati.
Mēs visi zinām, ka, piemēram, labas veselības uzturēšanai nepieciešams nodarboties ar fiziskām aktivitātēm, uzturā lietot veselīgu pārtiku, kā arī – laiku pa laikam doties uz ārsta pārbaudēm. Taču realitāte bieži vien ir citādāka – lai gan labi zinām, kā vajadzētu darīt pareizi, arvien atliekam labo ieceru īstenošanu uz rītdienu, kas visbiežāk nozīmē – uz nenoteiktu laiku. Līdzīgi ir ar dzīvības apdrošināšanu – lai gan tā pakāpeniski kļūst par pašsaprotamu lietu tiem, kuri vēlas parūpēties par savu tuvinieku finansiālo drošību, joprojām daudz ir tādu, kuri lēmumu par polises iegādi atliek uz rītdienu jeb – citiem vārdiem sakot – nenoteiktu laiku, uzsver Swedbank Investīciju produktu daļas vadītājs Reinis Jansons,
Kā rāda aptauja, 7% iedzīvotāju plāno iegādāties dzīvības apdrošināšanu, taču norādījuši, ka pietrūkst informācijas par to – īpaši tas raksturīgi 50-74 gadus veco respondentu vidū. Lielākais īpatsvars no tiem, kuri plāno iegādāties Dzīvības apdrošināšanas polisi jau tuvākajā laikā ir gan 30 līdz 39, gan arī 40 līdz 49 gadus vecie respondenti (9%). Savukārt 10% aptaujāto plāno iegādāties dzīvības apdrošināšanas polisi pēc pāris gadiem, bet 5% respondentu – jau tuvākajā laikā.
Dzīvības apdrošināšanu biežāk jau iegādājušies nevis Rīgā, bet gan citās Latvijas pilsētās un lauku teritorijās dzīvojošie – 20% citās pilsētās un lauku teritorijās dzīvojošie pret 13% Rīgā dzīvojošiem. Turklāt biežāk dzīvības apdrošināšanas polise jau ir respondentiem, kuru ienākumi mēnesī pārsniedz 600 latus.