Eurostat: Latvijā pirmajā ceturksnī budžeta deficīts bijis mazāks nekā ES vidēji

Latvijā pirmajā ceturksnī vispārējās valdības budžeta deficīts attiecībā pret iekšzemes kopproduktu (IKP) bijis mazāks nekā ES vidēji, liecina publicētie ES statistikas departamenta Eurostat jaunākie dati, kas apkopoti par 21 ES dalībvalsti.

Saskaņā ar tiem mūsu valsts budžeta deficīts janvāri – martā bija 2% no IKP.

Lielākais budžeta deficīts bijis Maltā (-8,5% no IKP), Rumānijā (-7,2%), Beļģijā (-6%), Francijā (-4,8%) un Igaunijā (-4,2%). Lietuvā valdības budžeta deficīts veidoja 1,6% no IKP.

Deficīts pirmajā ceturksnī bijis 18 valstīs, par kurām pieejami dati, bet budžeta pārpalikums reģistrēts Luksemburgā (+0,1% no IKP), Nīderlandē (+0,8%) un Vācijā (+1%).

Salīdzinājumā ar pērnā gada ceturto ceturksni valsts budžeta bilance pirmajā ceturksnī uzlabojusies 12 valstīs, par kurām pieejami dati, bet septiņās valstīs bilance pasliktinājusies. Vācijā un Somijā tā palikusi iepriekšējā ceturkšņa līmenī.

Lielāko valsts budžeta bilances uzlabojumu piedzīvojusi Rumānija (+2,3 procentpunkti), Lietuva (+1,7 procentpunkti), Bulgārija (+1,1 procentpunkts), Austrija (+0,8 procentpunkti), kā arī Latvija un Nīderlande (abās valstīs +0,7 procentpunkti). Igaunijā budžeta bilances situācija uzlabojusies par 0,3 procentpunktiem.

Toties budžeta bilances situācija pasliktinājusies Ungārijā (-0,1 procentpunkts), Polijā (-0,3 procentpunkti), Čehijā (-0,4 procentpunkti), Portugālē un Luksemburgā (abās valstīs -0,5 procentpunkti), Slovēnijā (-0,6 procentpunkti) un Francijā (-0,9 procentpunkti).

Pirmajā ceturksnī sezonāli izlīdzinātais vispārējās valdības deficīts ES bija 2,3% no IKP, bet eirozonā tas veidoja 2,2% no IKP. Pagājušā gada pēdējos trīs mēnešos gan ES, gan eirozonā tas bija 0,7% no IKP.

Nav pieejami dati par Grieķiju, Horvātiju, Itāliju, Īriju, Kipru un Spāniju.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas