Facebook šogad nopelnījis deviņus miljardus ASV dolāru

Facebook peļņa 2021.gada pirmajos trīs ceturkšņos bijusi deviņi miljardi ASV dolāru (7.7 miljardi eiro). Pasaulē populārākā sociālā medija finanšu rādītājus maz ietekmējuši skandāli par pārlieku koncentrēšanos uz peļņu un priekšrokas došanu lietotājus uzkurinošam saturam Covid-19 dezinformācijas laikā, vēsta britu raidorganizācija BBC.

Amerikāņu uzņēmumam Facebook, Inc pieder ne tikai sociālais medijs Facebook, kam ir 2,91 miljards aktīvo ikmēneša lietotāju. Tam pieder arī sociālais medijs Instagram un ziņapmaiņas pakalpojumus WhatsApp ar vairākiem simtiem miljonu lietotāju katram un vēl vairāki citi datortehnoloģiju uzņēmumi.

Lasiet arī: Facebook trauksmes cēlēja ASV Kongresā aicina iegrožot «demokrātijai un bērniem kaitīgus» algoritmus

Pirmdien, 25.oktobrī, Facebook, Inc, kas ienākumus gūst, izvietojot reklāmas, un kura akcijas kotētas Ņujorkas Nasdaq biržā, nācis klajā ar trešā ceturkšņa finanšu rādītājiem. Tie liecina, ka uzņēmums 2021.gada pirmajos deviņos mēnešos guvis deviņus miljardus dolāru lielu peļņu, kas ir būtiski vairāk, salīdzinot ar 7,8 miljardu dolāru (6,7 miljardu eiro) peļņu attiecīgajā periodā 2020.gada.

Sociālā tīkla lietotāju skaits pēdējā gada laikā ir turpinājis augt. 12 mēnešos līdz 30.septembrim tas palielinājies par 6%, sasniedzot 2,91 miljardu. Uzņēmuma vārds šogad daudz locīts presē gan saistībā ar dezinformācijas klātbūtni un popularitāti tajā, gan saistībā ar bijušās darbinieces Fransisas Hogenas (Frances Haugen) izplatītu informāciju, ka Facebook, Inc koncentrējas uz maksimālas peļņas gūšanu, pievēršot nepietiekamu uzmanību lietotāju drošībai un sociālo mediju atkarības jautājumiem.

Saistītie raksti

1 komentārs

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas