G20 sanāksmē 18. janvārī tika pārrunāti nākamie soļi, kas jāveic pasaules ekonomikas uzlabošanai, lai novērstu turpmākās pasaules finanšu krīzes, ziņu aģentūrai Reuters norādījis Japānas finanšu ministrs.
Stundu pirms G20 finanšu ministru un centrālo banku sanāksmes Jošihiko Noda (Yoshihiko Noda) uzsvēra, ka viņš nav pārliecināts, ka šīs sanāksmes laikā izdosies panākt vienošanos par ekonomiskā līdzsvara noteikšanu. Pēc darba grupu diskusijām, viņš secināja, ka katrai valstij ir citas prasības no kurām valstis neatkāpjas.
Sagatavošanās sarunu laikā, Pekina pretojās mērījumiem par reālās valūtas kursu un valūtas rezervju noteikšanu. Ķīnas Centrālās Bankas vadītājs Džou Sjaočuaņs (Zhou Xiaochuan), G20 sanāksmē Parīzē norādīja, ka Pekinai pašai būtu jālemj par jēnas vērtību un to nevajadzētu ietekmēt ar papildus spiedienu no citām valstīm. Savukārt vācu avoti divu dienu sesijā Parīzē, uzsvēra, ka Berlīne vēlas tikai, lai tiktu izmantoti visi pieci indikatori, lai noteiktu pasaules prasības. Savukārt Francija vēlas panākt lielāku preču cenu regulēšanu un internacionālās monetārās sistēmas reformas, kā arī liek cerības uz pasaules ekonomikas sabalansēšanu, jo G20 valstis veido aptuveni 85% no IKP.
Jāpiebilst, ka ņemot vērā sanāksmi, Starptautiskais Valūtas fonds ir izteicis brīdinājumu, ka pārtikas cenu pieaugums ir palielinājis ekonomisko nestabilitāti. Francijas prezidents Nikolā Sarkozī, kurš šobrīd ir G20 vadītājs, apgalvoja, ka ir jāsamazina pārtikas preču cenu kāpumu un to nestabilitāte.