Ziemeļkorejas kodolieroču izmēģinājumi, saspīlējums Tuvajos austrumos, Angelas Merkeles (Angela Merkel) sarežģītais valdības veidošanas process – visi šie pēdējā laika notikumi rosinājuši uzdot jautājumu par ietekmi uz finanšu tirgiem. Tomēr tā bijusi ļoti neliela – kopumā pasaules ekonomika aug veselīgā tempā, pauž Luminor ekonomikas eksperts Gints Belēvičs.
Belēvičs komentē: «Redzam, ka ieguldītāji bijuši pietiekami gudri un koncentrējušies uz reālo akciju tirgu dzinēju – uzņēmumu peļņu. Tuvojoties gada beigām, ir skaidrs, ka šogad uzņēmumu peļņa piedzīvo stabilu izaugsmi visā pasaulē, kur pieauguma tempi daudzos reģionos sasniedz pat divciparu rādītājus.»
Luminor ekonomikas eksperts skaidro arī to, ka par spīti iepriekš plaši paustajam viedoklim, ka Donalda Trampa (Donald Trump) uzvaras gadījumā finanšu tirgū gaidāms sabrukums, tas nav noticis un realitātē kopš vēlēšanām Amerikas Savienoto Valstu (ASV) tirgū nav novērota pat 3% korekcija, drīzāk pretēji – S&P500 indekss turpināja pieaugt 390 dienas, kas ir visilgākais šāda veida periods vēsturē.
Dati liecina, ka ASV uzņēmumu peļņa trešajā ceturksnī pieauga par 8,3% salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu un 72,2% no uzņēmumiem, kas līdz šim ziņojuši par saviem rezultātiem, savos rādītājos ir pārspējuši analītiķu prognozes. Šis rādītājs krietni pārsniedz ilgtermiņa vidējo rādītāju – 64%, tādējādi apstiprinot, ka šobrīd ASV uzņēmumi piedzīvo spēcīgas izaugsmes laiku.
Citas finanšu tirgus tendences aizvadītajā mēnesī:
-Eiropas uzņēmumu peļņas līmenis 3. ceturksnī bija konservatīvs, tomēr sagaidāms, ka tuvākajā nākotnē būs vērojams spēcīgāks pieaugums
-Tehnoloģijas pārņem mazumtirdzniecības nozari visā pasaulē
-Daudzās nozarēs roboti aizstāj cilvēkus
-Attīstības tirgu akciju izaugsmē arvien lielāku lomu ieņem tehnoloģiju uzņēmumi
-Akciju tirgū izaugsme ir plaša, kas vairo optimismu un liecina, ka kāpums akciju tirgū ir ilgtspējīgs.
Ref: 225.000.103.3165