IEDVESMA | Everitas stāsts, kā viņa no mūžīgās tievētājas kļuva par daudzu iedvesmotāju

Viena no populārākajām lietām, ko cilvēki apņemas Jaunajā gadā, ir pievēršanās veselīgākam dzīvesveidam. Šonedēļ BNN žurnāliste Gunta Kūla sarunājas ar īsto cilvēku, lai šī apņemšanās vainagotos ar panākumiem, – tā ir Everita Pastuhova. Viņa savulaik atbrīvojusies no 55 kilogramiem un nu ir spožā bāka visiem tiem, kuri vēlas gan sākt veselīgi dzīvot, gan nomest liekos kilogramus.

Nu apritējuši apmēram septiņi gadi, kopš Everita ir pavisam cita. Divu Everitu vietā ir viena, kā viņa pati mēdz teikt. 20 gadu ilga cīņa ar liekajiem kilogramiem: «Es visu to laiku dzīvoju sekojoši: 20 mīnusā, 25 plusā,» atminas blogere, slaiduma maratona Viss ir iespējams izveidotāja.

Runājot par atmiņām, jautājām: kāda bija Everita pirms septiņiem gadiem? «Ja man jāsaka godīgi, es to cilvēku pirms septiņiem gadiem bildēs vairs nepazīstu.» Uz jautājumu, kāda bija Everitas nodarbošanās, tad viņa teic: «Es tolaik varētu sevi nosaukt par vidējo latvieti. Esmu strādājusi dažādos amatos, esmu daudz ko apguvusi skaistumkopšanā. Esmu pat pamēģinājusi strādāt spēļu zālē. Taču visā visumā: darbs, mājas, ģimene un, protams, mūžīgā cīņa ar liekajiem kilogramiem.»

Dzīvespriecīgā, formīgā blondīne pa labi ir Everita (110 kg), un slaidā, skaistā tumšmate pa kreisi arī ir Everita (55 kg).

Everita Pastuhova, vissiriespejams, veselīgs dzīvesveids, zaudēt svaru, 55 kg, intervija, iedvesma,
Foto no Everitas privātā arhīva

14 gadu vecumā svēru 100 kilogramu

Viņa tiešām ir piemērs tam, ka viss ir iespējams. Viņa sevi neskaitāmas reizes spīdzinājusi ar dažnedažādām diētām, nometusi liekos kilogramus un pēc tam atkal pieņēmusies svarā. Un izrādās, tā bijis jau kopš bērnības. «Jā, es biju liels bērns, manas ģimenes sievietes vienmēr bijušas apaļīgas, un neviens par veselīgu uzturu nedomāja. Es 14 gadu vecumā svēru 100 kilogramu.

Mūsu ģimenē katros svētkos galdi lūza, lai nekas netiktu izsviests miskastē, viss tika apēsts, un lielos daudzumos. Es tā augu līdz 14 gadiem.»

Pusaudža gados jeb 14 gadu vecumā sākās Everitas tievēšanas stāsts. Protams, katrs piekritīs, ka šis vecums ir ļoti īpašs katra cilvēka dzīvē, jo ir vēlme kādam līdzināties, vēlme izskatīties skaisti utt. Arī Everita nebija izņēmums.

Stāstot, kā Everita atminas šo posmu, viņa teic: «Es, analizējot pusaudža gadus ar šī brīža domāšanu, to atceros vairāk kā protestu pret sevi. Tas nebija ne dietologs, ne konkrēts tievēšanas plāns, tā bija badošanās, es neēdu pilnīgi neko. Man šķiet, ka es esmu izmēģinājusi visu, kas ir pieejams internetā vairāk nekā 20 gadu garumā.»

Apcelta?

Vai arī Everita tika apcelta sava apaļīguma dēļ? Viņa ar prieku teic: «Nē, neviens mani neapcēla, bet, izsakot pusaudža gados kritiku par izskatu, tas dziļi iesēžas zemapziņā, un daudzos gadījumos jaunas meitenes šī iemesla dēļ sirgst ar bulīmiju vai anoreksiju,» aizdomāties aicina Everita.

Everita vēlas pateikties: «Es noteikti gribu pastāstīt, ka tam, ka netiku apcelta, lielā mērā jāpasakās manām skolotājām. Protams, ka attieksmes ir mainījušās, bet vienu gan atceros: pirmajā klasē skolotāja teica, ka mēs katrs esam citāds: viens ir liels, viens mazs, cits garš, cits īss, citam ir brilles vai kas cits, un viņa strikti noteica: «Ja es kādreiz dzirdēšu kaut ko sakām otram par ārējo izskatu, tad būs slikti.» Un tiešām, ja es paskatos skolas bildes, tur viena cilvēka vietā ir divi, es ļoti izcēlos, bet mani neviens neapsaukāja. Man nekad nav bijusi nosodoša attieksme ne no apkārtējiem, ne no ārstiem – vai lai runa būtu par šo, vai citu tēmu – nekad.»

«Skatoties arī uz «lielajām» fotogrāfijām, citi man stāsta, ka arī tad es biju skaista. Es saku, ka jā, kāpēc ne. Es arī tad vienmēr biju sapucējusies, man bija frizūra, manikīrs, pedikīrs. Es arī biju ļoti aktīva,» stāstot Everita ir priecīga.

–55 kilogrami

Tad nu beidzot noskaidrosim, kā Everitai pēc 20 gadus ilgām mocībām izdevās atbrīvoties no 55 kilogramiem. «Kad bija pagājuši jau savi 20 gadi, es vienā brīdī sapratu, ka nav jēgas visu mūžu šādi dzīvot – plus, mīnus, plus, mīnus, un, protams, vēl viens iemesls bija mana meita. Viņai tolaik bija seši septiņi gadi, un es sāku ievērot, ka ēšanas paradumi, kas bija manā ģimenē, atkārtojas. Sapratu, ka rezultāts meitai būs tieši tāds pats kā man, ja neko nemainīšu.»

Everita bilst, ka, nenoliedzami, arī gēniem ir sava teikšana, tāpēc tas bijis spēcīgs signāls tam, ka dzīvē kaut kas ir kardināli jāmaina. Everita sākusi studēt visu iespējamo, ko varēja atrast interneta dzīlēs, televīzijā, žurnālos. «Es visu jauniegūto informāciju pārbaudīju uz sevis, un pēc laika es sapratu, ka esmu atradusi un izstrādājusi savu tievēšanas sistēmu – produktu grupu savstarpējā saderība.»

Es sev neko neliedzu, es vienkārši esmu sapratusi, kuras produktu grupas sader, lai svars samazinātos, nevis pieaugtu. Ja īsāk būtu jāpasaka, tad tas ir saistīts ar ķīmiskajiem procesiem organismā.

Everita Pastuhova, vissiriespejams, veselīgs dzīvesveids, zaudēt svaru, 55 kg, intervija, iedvesma,
Foto no Everitas privātā arhīva

Piecas plastiskās operācijas seku likvidācijai

Apmēram pusotra gada laikā pēc 20 gadu cīņas viņai izdevās atbrīvoties no 55 liekiem kilogramiem, taču tam bija sekas – daudz liekas ādas.  Everitai veiktas piecas  plastiskās operācijas: «Manā gadījumā ķirurģiskā iejaukšanās ir tikai un vienīgi seku likvidēšana. Man nebija variantu, liekās ādas bija ļoti daudz, un tai pusei manis kaut kur taču bija jāpaliek. Ja cilvēks atbrīvojas no tik daudz lielā svara, sports vien nepalīdzēs.

Pat mana plastiskā ķirurģe teica, ka tāda katastrofa manā gadījumā bija viņas pirmā pieredze 30 gadu laikā. Viņa nezināja, no kura gala lai sāk. Arī ārste apliecināja, ka neko citu es darīt nevarētu, jo tā liekā āda bija pilnīgi nedzīva, nevar sarauties tas, kas ir nedzīvs.»

«Mazākais svars, ko es ieguvu, mokot sevi ar neēšanu un diētām, pieauguša cilvēka ķermenī bija 80 kilogrami. Es nebiju pat iedomājusies, ka es varētu kādreiz mūžā svērt 55 kilogramus. Nu, nekad!»

«Es arī ticēju un atrunājos ar visiem šiem tekstiem «Nu es jau nevaru, mans organisms, mana uzbūve, mana vielmaiņa, mans vecums, man smagi kauli utt.» Muļķības!» viņa iesaucas. «Patiesībā mēs varam svērt tik, cik gribam – normas robežās. Visas iepriekšminētās lietas ir viltīgo tievētāju atrunas! Šīs atrunas ir kā visiem zināmi Ziemassvētku dzejolīši, kurus Everita labi zina. Visi jau saka vienu un to pašu: es jau nemaz tik daudz neēdu, mana vielmaiņa, man smagi kauli utt.»

Kad Everita bija atbrīvojusies no puses sevis, viņa saprata, ka beidzot grib saprast – ko tālāk, lai neatgrieztos pie iepriekšējās dzīves. Everita ir liela saldummīle, viņa ēd kūkas, cepumus, dažādus saldos ēdienus, picas un visu ko citu, BET tas viss ir ļauts tievētājiem, jo viņa daudz strādājusi pie tā, lai saliktu kopā pareizos produktus, kas būtu gan gardi, gan veselīgi, gan vienkārši pagatavojami, gan atļauti tievētājiem.

Everita nenoliedz, ka apēd savu reizi arī pa kādam eļļā vārītam frī kartupelim vai burgeram, taču galvenais ir saprast, kad to var, kas jādara, lai atgrieztos ierastajā režīmā. Šo dzīves gudrību Everita māca saviem dalībniekiem Viss ir iespējams izaicinājumos. Vairāk skatīt šeit.

Strauju popularitāti Everita ieguvusi, kad kāds ziņu portāls uzaicināja uz interviju, lai iedvesmotu citus sasniegt rezultātus. Vienas nakts laikā viņa kļuva teju vai populāra, pati smejoties teic, ka diennaktī viņas profilam Instagram piesekoja apmēram tūkstoš cilvēku. «Es pat sākumā nesapratu, kas notiek, kas ir šie cilvēki, jo iepriekš tas nebūt nebija mans darba lauks, kā tas ir šodien.»

Pilnu Everitas stāstu varat lasīt portālā Rītakafija.lv.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas