Tiem Latvijas uzņēmējiem, kuri vēlas vai jau veic biznesu Ķīnas tirgū, jāatcerās trīs vārdi – kvalitāte, kvantitāte un ilgtspēja, norāda Ķīnas vēstnieks Latvijā Hu Ješuņs.
Viņa vērtējumā Latvija jau spēj piedāvāt kvalitāti, bet, ja spēsim saražot arī daudz produkcijas, mūs Ķīnas tirgū gaida gaiša nākotne. Savukārt ilgtspēja esot nozīmīga, jo Ķīnas biznesā stabilitāte uz uzticamība tiekot augstu vērtēta un ķīnieši lūkojas pēc stabiliem partneriem.
Ješuņs kā vienu no piemēriem, kas jau ļoti veiksmīgi startē Ķīnas tirgū, minēja Stendera ziepes, kuras ķīnieši ļoti iecienījuši pat par spīti tam, ka tās ir trīskārt dārgākas nekā vietējie ražojumi.
Viņš arī piesauca farmācijas kompāniju Grindeks, kas patlaban veic laboratoriskos testus, lai savas zāles varētu tirgot Ķīnā. Ja Grindeks spēšot iekarot savu nišu Ķīnā, tad Latvijas zāļu ražotāju šajā valstī gaidot liela nākotne.
Ķīnas vēstnieks ļoti atzinīgi novērtēja Latvijas un Ķīnas līdzšinējo sadarbību, kurai esot ļoti plašas iespējas attīstīties arī ekonomiski. Turklāt nekādu politisku šķēršļu šādai sadarbībai neesot, un, kā solīja Ješuņs, Ķīnas vēstniecība Latvijā darīšot visu iespējamo, lai attiecības stiprinātu ne vien politiski, bet arī ekonomiski.
Vēstnieks pauda cerību, ka nākotnē Ķīna arvien vairāk importēs Latvijas produkciju, atgādinot, ka Ķīna ir otra lielākā pasaules ekonomika, kura pēdējos desmit gados piedzīvojusi ievērojamu izaugsmi un kuras importa apjomi ir ievērojami auguši, radot plašas biznesa iespējas arī ārvalstu uzņēmējiem.
Tāpat viņš arī apliecināja, ka Ķīnas valdība atbalsta savu uzņēmēju ieceres ārvalstu tirgos, tāpēc tirdzniecības un investīciju misija China Business Days 2011, kas 6.maijā un 7.maijā notiks Rīgā, ir laba iespēja Latvijas uzņēmējiem piesaistīt investīcijas un veidot sadarbību ar Ķīnas uzņēmējiem.
Patlaban jau vairāk nekā 60 Ķīnas uzņēmumu un tirdzniecības veicināšanas organizāciju ir apstiprinājušas savu dalību China Business Days 2011.
Uzņēmēju vidū plaši esot pārstāvēti gan ražošanas un tirdzniecības uzņēmumi, gan arī investori, kuri meklē iespējas investēt nekustamajā īpašumā, infrastruktūrā, kā arī citu nozaru uzņēmumos.
Kā norāda Invest Expo 2011 projekta vadītājs Juris Mendziņš, īpaši intensīvi Ķīnas uzņēmēji meklē partnerus mašīnbūves, metālapstrādes, kokrūpniecības, elektronikas, kā arī lauksaimniecības un mežsaimniecības, medicīnas un farmācijas jomās.
Forums Invest Expo 2011 notiks 6. un 7.maijā izstāžu centrā Ķīpsalā.