Iemaksu apmērs 3.līmeņa pensiju plānos sasniedz jaunu rekordu

Iedzīvotāju interese par pensijas uzkrājumu veidošanu 2017.gada pirmajos trijos mēnešos veiktais iemaksu apmērs privātajos pensiju plānos ir sasniedzis jaunu vēsturisko maksimumu, ziņo Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) pārstāve.

Šī gada pirmā ceturkšņa laikā pensiju 3.līmeņa plānos tika iemaksāti 14,8 miljoni eiro, t.i. par 15,8% vairāk nekā iepriekšējā gada attiecīgajā periodā, t. sk. dalībnieku iemaksas pieauga par 17,9%, un darba devēju iemaksas par 7,5%. Marta beigās pensiju plānos uzkrātais kapitāls sasniedza 391,5 miljonus eiro, ceturkšņa laikā pieaugot par 2,9%, liecina komisijas apkopotie dati.

No pensiju plānu kapitāla ceturkšņa laikā tika izmaksāti 9,9 miljoni eiro jeb par 6,4% vairāk nekā iepriekšējā gada attiecīgajā periodā, tostarp 99% tika izmaksāti saistībā ar pensijas vecuma iestāšanos.

Savukārt vidējais pensiju plānu ienesīgums 2017.gada 1.ceturksnī bija 1,7% un individuāliem plāniem tas bija robežās no -0,4% līdz +5,4%, vēsta FKTK.

Marta beigās pusi no pensiju plānu portfeļa veidoja ieguldījumu fondu apliecības, no kurām 49% fokusējās uz ieguldījumiem fiksēta ienākuma instrumentos un 45% uz ieguldījumiem akcijās vai to indeksos. Otrs lielākais īpatsvars kopējā portfelī bija ieguldījumiem parāda vērtspapīros un citos vērtspapīros ar fiksētu ienākumu (38.5%), no kuriem 69% bija valsts emitētie vai garantētie vērtspapīri, skaidro komisijas pārstāve.

Tāpat viņa norāda, ka līdz ar pozitīvām tendencēm finanšu tirgos kopš 2016.gada septembra samazinās naudas līdzekļu īpatsvars pensiju plānu kopējos ieguldījumos (noguldījumi un prasības uz pieprasījumu marta beigās veidoja 10,1% no kopējiem ieguldījumiem), jo pārvaldnieki saskata potenciāli ienesīgākas ieguldījumu iespējas.

Latvijā veikto ieguldījumu apmērs ceturkšņa laikā samazinājās par 10,1 miljoniem eiro, marta beigās sasniedzot 98,9 miljonus eiro, un arī šo ieguldījumu īpatsvars kopējā portfelī samazinājās no 28,5% līdz 25,3%.

Kopējais privāto pensiju plāniem pievienojošos dalībnieku skaits ceturkšņa laikā pieauga par 3,6 tūkstošiem jeb par 1,3% un marta beigās sasniedza 275 773, t.i. 28,3% no Latvijas ekonomiski aktīvajiem iedzīvotājiem, ziņo FKTK.

Ref: 225.000.103.1120

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas