Igaunijā kāps autobusa biļešu cenas

Igaunijā degvielas cenu pieauguma dēļ, sākot ar 1.jūliju, tarifi sabiedrisko autobusu maršrutiem Harju apriņķī pieaugs vidēji par 20%, vēsta Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Ziemeļigaunijas sabiedriskā transporta centra rīkotājdirektors Andrus Niliski (Andrus Niliski) norāda, ka tas nepieciešams, lai saglabātu pašreizējo autobusu tīkla kapacitāti un turpinātu pakalpojumu attīstību.

Ziemeļigaunijas sabiedriskā transporta centrs darbojas četros novados; tomēr tarifu paaugstinājums par 20%, kas stājas spēkā 1. jūlijā, ietekmē tikai Harju apriņķa sabiedrisko autobusu līniju cenas. Arī 30 dienu kombinētās cenas Tallinai un Harju apriņķim palielināsies.

Niliski norāda, ka biļešu cenu pieauguma galvenais iemesls ir kopējais pārvadājumu izmaksu pieaugums.

Tas ietver arī pieaugošo degvielas izmaksu smago ietekmi uz sabiedriskā transporta pakalpojumu cenām.

«Šogad vien dīzeļdegvielas cenas ir pieaugušas par 60%. Pašreizējie tarifi ir spēkā no 2018.gada 1.jūlija, un kopš tā laika pakalpojumu izmaksas ir ievērojami kāpušas,» sacīja Niliski.

Lasiet arī: Igaunijā krītas benzīna pārdošanas apjomi

Viņš arī piebilda, ka uzņēmums strādā pie vairākiem projektiem, lai nodrošinātu lietotājiem ātrākus, ērtākus, elastīgākus un vienotākus sabiedriskā transporta pakalpojumus.

No 2018. gada 1. jūlija vienpadsmit novadu iedzīvotāji reģionālo sabiedrisko autobusu satiksmi varēja izmantot bez maksas. Četri apgabali – Harju apriņķis, Raplas apriņķis, Lēnes–Viru apriņķis un Pērnavas apriņķis – sistēmai nepievienojās. Savukārt Harju apriņķī pasažieri vecumā no 20 gadiem un 62 gadus veci un vecāki var ceļot bez maksas.

Kā ziņots, satiksmes ministrs Tālis Linkaits (K) solīja, ka Latvijā vismaz līdz gada beigām nepaaugstinās sabiedriskā transporta biļešu cenas.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas