Igaunijā pašvaldība iesaka atstāt padomju tanka pieminekli, lai cilvēki neprotestē

Maz zināms fakts par Igauniju ir Padomju Savienības laika pieminekļi valsts ziemeļaustrumos. Zīmīgākais no tiem ir valstī vienīgais atlikušais padomju okupācijas tanka piemineklis pie Narvas pilsētas. Narvas pašvaldības vadītāja arī pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā uzskata, ka to labāk nenojaukt, jo vietējie iedzīvotāji var pret to protestēt, vēsta Igaunijas sabiedriskais medijs ERR un portāls Delfi.ee.

Piemineklis ar kādreizējās Sarkanās armijas tanku T-34 un sarkanu zvaigzni uz sāniem stāv zīmīgā vietā. Igaunijas galējos ziemeļaustrumos tas ar paceltu stobru slejas uz kaļķakmens postamenta Narvas upes krastā. Kara mašīnas stobrs ir pavērsts uz Igaunijas pusi, un tam aiz muguras, otrpus Narvas upei, sākas Krievijas teritorija. Pieminekļa daļa ir arī plāksne, kur ir rakstīts par Narvas pilsētas «atbrīvošanu», ko esot paveikusi Sarkanā armija.

Laisiet arī: Krievijas karavīrs atzīstas kara noziegumā Ukrainā

Sarunā ar portālu Delfi.ee Narvas pašvaldības priekšsēdētāja Katri Raika (Katri Raik) sacījusi, ka šobrīd ir jāsamēro miers un draudzīgas attiecības Narvas pilsētā ar aicinājumiem pieminekli demontēt.

«Es to pateikšu tieši un skaidri – es uzskatu, ka šobrīd nav jēgas novākt tanku,» sacījusi Raika. «Tādā gadījumā cilvēki tiešām izietu ielās, un tas nav nepieciešams,» tā Narvas pašvaldības priekšsēdētāja, kura norādījusi, ka jautājums nav apspriests pilsētas pašvaldības domes vai komisiju līmenī.

Narva ir trešā lielākā Igaunijas pilsēta, un 88% pilsētas iedzīvotāju ir krievi.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas