Mēs nereti miera simbolu saistām ar hipijiem un attiecīgi visu priecīgo un dabisko, taču tā vēsture namaz nav tik rožaina, kā mums varētu likties.
Mūsdienās zīme ir ieņēmusi spēcīga simbola lomu. Visā pasaulē cilvēki atpazīst miera simbolu un tā mūsdienu nozīmi. Tas tāpat ir arī vizuāli pievilcīgs, kas savukārt ļauj to izmantot dekoratīviem nolūkiem, piemēram, kakla rotās, mugursomu vai atslēgu piekariņos (metāla veidā) vai uz auduma (apdrukas vai izšuvumu veidā).
Simbols sākotnēji radās Direct Action Committee komitejā Lielbritānijā, kas darbojas kodolkara jautājumos. Džeralds Holtoms, dizaineris, kurš bija šīs komitejas sastāvā, radīja šo simbolu politiskiem izmantošanas nolūkiem.
Dizaineris to radīja pēc karogu semafora (tādu, kā uz kuģa lieto jūrnieki ar dzelteniem un sarkaniem karogiem) simboliem. Augstāk attēlā varat redzēt šos 2 simbolus, kas kopā veido burtu savienojumu N un D, kas nozīmē «nuclear disarmament» jeb kodolatbruņošanās.
Simbols pirmo reizi tika izmantots 1958. gadā Lieldienu nedēļas nogalē, kad cilvēki Lielbritānijā protestēja pret kodolieroču izmantošanu karā. Cilvēki maršēja 52 jūdzes no Londonas līdz Aldermastonai, kur tolaik atradās atomieroču izpētes centrs.
Avots: rd.com