Itālijas valdībai otrdien beidzas Eiropas Komisijas dotais laiks, lai samazinātu plānoto valsts budžeta deficītu 2019.gadam. Valdība Romā solījusi nepiekāpties Briseles prasībām par atbildīgu fiskālo politiku un drīzāk riskēt iekulties finanšu sankcijās.
Kā otrdien, 13.novembrī, vēsta franču ziņu aģentūra AFP, Itālijas ekonomikas ministrs Džovanni Tria (Giovanni Tria) izteicies, ka tā būtu «pašnāvība» mēģināt samazināt budžetā plānoto deficītu līdz iepriekšējās valdības plānotiem 0,8% apmērā no iekšzemes kopprodukta (IKP). Viņa viedoklis ir, ka «mums ir jāizkļūst no vājas ekonomiskās izaugsmes slazda» ar ekonomiku veicinošu budžetu, lai pēc tam varētu samazināt valsts parāda un budžeta iztrūkuma apmēru.
Itālijas valdība tās 2019.gada budžetā ieplānojusi deficītu 2,4% apmērā no IKP, kas trīskārt pārsniedz jau minēto iepriekšējās valdības mērķi nākamajam gadam, un 2020.gadam ieplānojusi 2,1% deficītu.
Eiropas Komisija ir noraidījusi Itālijas budžeta ieceri – tas noticis pirmoreiz Eiropas Savienības vēsturē –, jo saskaņā ar tās prognozēm 2019.gadā reālais deficīts Itālijai būs 2,9% un 2020.gadā jau 3,1%. Pēdējais būtu ES budžeta noteikumu pārkāpums, jo tajos noteikts, ka dalībvalsts budžeta deficīts nedrīkst pārsniegt trīs procentu no IKP robežu.