Valsts kanceleja ceturtdien, 16.jūnijā, izsludinājusi atklātu konkursu uz Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektora amatu.
«Aicinām pieteikties profesionālus, sevi pierādījušus līderus, kuri vēlas strādāt sabiedrības labā un dot būtisku ieguldījumu mūsu valsts pārvaldes attīstībā,» norāda Valsts kancelejas direktors Mārtiņš Krieviņš. «Meklējam cilvēku, kas ar entuziasmu un milzu gribu gatavs mesties izaicinājumos un pilnveidot Valsts ieņēmumu dienestu par modernu un klientorientētu iestādi.»
Galvenās prasības pretendentiem: nevainojama reputācija, maģistra grāds, vismaz trīs gadu darba pieredze, vadot vismaz 40 darbinieku lielu komandu, sistēmiska pieeja jautājumu risināšanā, kā arī spēja analizēt sarežģītu, apjomīgu informāciju.
Pretendentiem jābūt izpratnei par VID darbības jomu un valsts pārvaldes darbības pamatprincipiem, tāpat jābūt teicamām sadarbības, komunikācijas un stratēģiskās plānošanas prasmēm un jāpārzina svešvalodas, informē Ministru kabinets.
Kopā ar pieteikuma dokumentiem jāiesniedz savs redzējums par VID prioritātēm un attīstību, tostarp jāanalizē nepieciešamās izmaiņas iestādes struktūrā, metodēs un personālpolitikā, lai nodrošinātu efektīvu pārmaiņu procesu. Jāsniedz viedoklis arī par Latvijas nodokļu sistēmu kopumā un ēnu ekonomikas apkarošanas pasākumiem. Pieteikšanās līdz 2016.gada 4.jūlijam.
Pretendentu atlase notiks trīs kārtās. Pirmajā kārtā konkursa komisija izvērtēs iesniegtos dokumentus un atbilstību obligātajām prasībām. Otrā jeb mutiskā daļa būs komisijas un pretendenta saruna par motivāciju, valsts pārvaldes pamatprincipiem un iestādes darbības jomu, kā arī pretendenta vīzijas prezentēšana par iestādes nākotnes prioritātēm un svešvalodu zināšanu pārbaude. Trešajā kārtā neatkarīgi personālvadības speciālisti vērtēs pretendentu vadības kompetences – stratēģisko redzējumu, komandas vadīšanu, pārmaiņu vadību, attiecību veidošanu un uzturēšanu, kā arī orientāciju uz rezultātu.
Valdība pērn atbalstīja jauno valsts tiešās pārvaldes iestāžu vadītāju atlases kārtību, kas līdzās atklātības kritērijam paredz nodrošināt pēc vienotiem principiem organizētus konkursus uz vadītāju amatiem valsts iestādēs. Jaunā atlases kārtība cels valsts pārvaldes konkurētspēju, jo, īstenojot atklātus konkursus un ievērojot vienotus atlases principus, būs lielākas iespējas piesaistīt, noturēt un motivēt augsta līmeņa profesionāļus.
BNN jau vēstīja, ka līdzšinējā Valsts ieņēmumu dienesta ģenerāldirektore Ināra Pētersone lēmumu atkāpties no amata pieņēmusi, jo nesaskata perspektīvu uzlabot situāciju valsts pārvaldē.
VID vadītāja uzsvēra, ka patlaban valsts pārvaldē neesot komandas ar kopīgu mērķi un viņa neredzot veidu, kā iekustināt visu valsts pārvaldi kopīgiem mērķiem. Daudzas lietas valsts pārvaldē esot bezjēdzīgas, no kurām daudzas lietas neesot iespējams mainīt.
Pētersone VID ģenerāldirektora amatā tika apstiprināta 2013.gada 22.oktobrī. Šim amatam viņa tika virzīta pēc toreizējā finanšu ministra Andra Vilka ieteikuma.
Pētersone nodokļu jomā strādā kopš 1995.gada. Gandrīz 15 gadus viņa vadījusi VID struktūrvienības, kuru darbs saistīts ar audita un nodokļu kontroles organizēšanu, savu profesionālo karjeru veidojot no auditores līdz ģenerāldirektora vietnieces amatam. Pētersone ieguvusi profesionālo maģistra grādu ar lauksaimniecības ekonomista grāmatveža kvalifikāciju, kā arī maģistra grādu un uzņēmumu un iestāžu vadītāja kvalifikāciju.
VID ģenerāldirektora vietniece nodokļu jomā, Nodokļu kontroles pārvaldes direktore Pētersone par VID ģenerāldirektora pienākumu izpildītāju tika iecelta 2013.gada jūlijā. Iepriekšējā VID ģenerāldirektore Nelija Jezdakova atstāja amatu pēc pašas vēlēšanās.
Ref: 102.000.102.12959