Psihologiem noteikti nav viegla dzīve, jo viņiem jāspēj noturēt sevi pie veselā saprāta, paralēli palīdzot citiem cilvēkiem.
Viņiem nākas tikt galā ar cilvēkiem, kuri atnāk pie viņiem un apgalvo, ka problēmas ir visiem citiem, bet ne viņiem.
Labi pazīstams psihologs vārdā Mihails Labkovskijs ir ieguvis popularitāti savas skarbās patiesības dēļ, jo viņš saviem pacientiem visu pasaka uzreiz, kā ir. Viņš to dara caur sāpēm un patiesību. Lūk, apkopotas viņa galvenās tēzes.
✦Galvenā atšķirība starp nervozu un veselu cilvēku ir tāda, ka pirmais cieš no tā, ko pats ir izdomājis un savā galvā pieņēmis, bet otrs no tā, kas ar viņu dzīvē notiek vai ir noticis. Ja neirotiķis nespēj atrast pietiekoši daudz ciešanu, viņš tās meklē grādīgajos dzērienos, Dostojevska un Kafkas darbos.
✦Galvenā sieviešu problēma nav tajā, ka viņas ir apprecējušās ar āžiem. Viņai nepieciešama izeja no savas nervozitātes, tādēļ viņas atrod kādu, ar ko kopā ciest no visām savām likstām.
✦Vesels cilvēks nevēlas precēties. Ir jāpārstāj to gribēt, apdomāt šo ideju atkal un atkal – izmetiet to no savas galvas pilnībā. Tas padara cilvēkus nervozus, bet biežāk šīs domas rodas tieši nervozitātes dēļ.
✦Ja gadījumā kaut kādu iemeslu dēļ viens cilvēks pilnībā nomaina cita cilvēka dzīvi, tas nozīmē, ka viņam vispār nav savējās.
✦Stabila psihe – laimīgas ģimenes dzīves, laulības un seksuālo attiecību noslēpums, kas palīdz dzīvi pavadīt kopā ar vienu partneri. Nav nekādu kompromisu vai piekāpšanās, jo tas ir ceļš uz klīniku. Ja cilvēkam ar psihi viss ir vislabākajā kārtībā, tad nodzīvot visu dzīvi ar vienu parteri ir pavisam viegli.
✦Mīlestībai nebūtu jāmērojas ciešanās. Veseli cilvēki mīlestību mēra laimē, jo mīlestība patiesībā ir tikai un vienīgi par to.
✦Kad stjuartes norāda, kur atrodas glābšanas līdzekļi, viņas saka šādu frāzi: «Ja esat ar bērnu, pirmkārt, nodrošiniet glābšanas masku sev, tikai pēc tam bērnam.» Jūs paliekat pilnīgi psihi, mēģinot pirmkārt palīdzēt bērnam, bet, ja jūs vēlaties, lai viņam viss ir vislabākajā kārtībā, nodrošiniet, ka jūs vispār būsiet spējīgi viņiem palīdzēt.
✦Lūk, kā vēl iespējams atšķirt nervozos no veselajiem – veseli cilvēki vienmēr izvēlas sevi, bet nervozi cilvēki izvēlēsies attiecības, kaitējot paši sev. Šķiet, ka šis ir viens no svarīgākajiem punktiem.
✦Sievietei neko un nekad nav jāpacieš attiecībās. Ja gadījumā kaut kas tāds notiek, tad par to ir jārunā. Vīrieša pienākumos ir mainīties vai palikt tādam, kāds ir. Gadījumā, ja vīrietis negrasās mainīties, sievietei ieteicams šķirties.
✦Vientulība ir intereses zudums pašam pret sevi, turklāt tāda situācija manāma jau kopš bērnības. Droši vien, ka jūs to jau ļoti labi zināt. Un šoreiz nav runa par to, ka trūkst mīlestības.
✦Būt pieaugušam jebkurā gadījumā – tā ir katra paša apziņa (bet ne vienmēr izvēle). Vienīgā īstā nozīme dzīvē ir bērniem un vecākiem, viss pārējais ir pēc pašu izvēles.
✦Ja jums nepatīk tas, kā uzvedas jūsu partneris, nevajag mēģināt ielīst viņu ādā un domāt, kā varētu viņu attaisnot. Normālai sievietei tas, ka vīrietis nepārzvana, nozīmē attiecību beigas, bet nervozai – īstu mīlestību.
✦Vienīgā ģimenes terapija ir šķiršanās. Vienīgās pareizās šķiršanās notiek ar psihologu iekaukšanos. Diemžēl šādu metodi bieži neizmanto.
Skarbi, bet patiesi. Grūti atzīt, ka daudziem šiem ieteikumiem ir taisnība, jo bieži vien sirds nevēlas ieklausīties tajā, ko saka prāts. Iespējams, ka sāpes, kurām iet cauri cilvēks, palīdzēs viņam dzīvē atvērties. Kas to lai zina!
Avots: ofigenno.com
“bieži vien sirds nevēlas ieklausīties tajā, ko saka prāts.” te gan ir daudz stulbuma sarakstīts, tiešām, tas dakteris pats ir slims. Bet šī frāze pārspēj visu!
Sirds, sirds pasaka pareizo! Sirds! Un prātam ir jāieklausās sirdī, nevis otrādi!