Jūrmalā atpūta ar bērniem kļūs drošāka

Lai gādātu par drošāku atpūtu ar bērniem Jūrmalas pludmalē karstajās dienās, Jūrmalas pašvaldība izveidojusi aproces, kuras būs pieejamas sākot no piektdienas, 22.jūlija, uz kurām uzrakstīt bērna vecāku kontaktinformāciju, informē Jūrmalas valstspilsētas administrācija.

Ņemot vērā, ka glābēju iesaiste pludmalē visbiežāk ir nepieciešama tieši tad, kad bērns ir noklīdis no vecākiem, ar aproču palīdzību Glābšanas dienests plāno atvieglot bērnu atrašanu šādos gadījumos.

Aproces būs pieejamas glābšanas stacijās Majoru, Bulduru un Kauguru pludmalēs.

Jūrmalas pašvaldības policijas darbinieki tās piedāvās apmeklētājiem arī uz vietas pludmalē.

Taču bērnu drošība pludmalē ir pirmām kārtām vecāku vai bērnu pieskatītāju atbildība, atgādina Jūrmalas pašvaldības policijas Drošības uz ūdens un civilās aizsardzības pasākumu nodaļas vadītājs Rinalds Liepiņš.

«Atpūta pludmalē pie ūdens ir saistīta ar riskiem, un uzmanību no saviem bērniem novērst nedrīkst ne mirkli – tikai tā ir garantija bērna drošībai,» uzsver Liepiņš.

Dienestā atgādina, ka bērniem vecumā līdz 12 gadiem doties ūdenī bez vecāku uzraudzības ir aizliegts.

Situācijā, kad bērns pludmalē ir pazudis, nekavējoties nepieciešams ziņot glābējiem – jo ātrāk tiks uzsākta meklēšana, jo mazāk satraukuma būs vecākiem un pašam bērnam.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas