JV un NA nespēj vienoties par sadarbības memorandu; turpināsies diskusijas

Vēl turpināsies diskusijas par tiem sadarbības memoranda punktiem, par kuriem politisko spēku Jaunā vienotība (JV) un Nacionālā apvienība (NA) starpā nebija vienprātības, trešdien, 26.oktobrī, pēc tikšanās ar JV žurnālistiem norādīja NA priekšsēdētājs Raivis Dzintars.

NA tikšanās laikā ir piedāvājusi savus priekšlikumus vairākiem JV piedāvātā sadarbības memoranda punktiem. Par daļu no tiem politiskajiem spēkiem viedokļi ir sakrituši, par dažiem tie atšķīrās, bet vēl par daļu esot nepieciešams turpināt diskusijas, pauda NA līderis.

NA politiķis Uģis Mitrevics pastāstīja, ka ir panākta vienošanās par memoranda papildināšanu ar diviem NA priekšlikumiem – par mūsu tautas turpināšanos jeb par atbalstu demogrāfijas politikai, kā arī par Latvijas ekonomikas izaugsmes veicināšanu, atbalstot augstas pievienotās vērtības ekonomiku un eksporta veicināšanu. Šajos jautājumos vēl būs jāvienojas par attiecīgo redakciju.

Kultūras ministrs Nauris Puntulis (NA) norādīja, ka memorandā ir jābūt minētai kultūrai kā nacionālas valsts stūrakmenim.

Uz jautājumu, vai sadarbības memoranda parakstīšana varētu notikt šonedēļ, Dzintars nevarēja atbildēt pārliecinoši.

JV piedāvātais sadarbības memorands lielākoties ir “pietiekami vispārīgs”, un tajā nav daudz solījumu, norādīja NA līderis. Kopumā viņš nesaredzot nepārvaramus šķēršļus, kas liegtu trim potenciālajiem koalīcijas partneriem vienoties par līdzīga satura dokumentu.

Ja par formālu un vispārīgu dokumenta tekstu tiks panākta vienošanās no visām pusēm, tas nenozīmē, ka valdības sarunām ir pielikts punkts, jo valdības deklarācija un veicamie darbi – par to būs detalizētas sarunas, klāstīja Dzintars.

Pēc viņa teiktā, gaidāmajām sarunām tuvākajā laikā būtu jānorit ļoti intensīvi, ņemot vērā, ka nākamnedēļ uz darbu sanāk jaunais Saeimas sasaukums.

Kā ziņots, iezīmējies, ka nākamo valdību veidos triju politisko spēku koalīcija – JV, AS un NA, pēc tikšanās ar Kariņu žurnālistiem pauda Valsts prezidents Levits.

JV, NA un Apvienotā saraksta (AS) sadarbības memorandu koalīcijas veidošanai varētu parakstīt vai nu trešdien, 26.oktobrī, vai ceturtdien, 27.oktobrī, šādu cerību sarunā ar žurnālistiem pauda JV līderis, Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas