Portāls BNN apkopojis, mūsuprāt, aktuālākās tēzes no Igaunijas prezidentes Kersti Kaljulaidas uzrunas ANO Ģenerālajā asamblejā Ņujorkā, kur viņa uzstājusies otrdien, 19.septembrī.
Sakot savu runu Amerikas Savienotajās Valstīs, kas pēdējos gados piedzīvo arvien biežākas postošas tropu viesuļvētras, vēlas samazināt imigrācijas plūsmu un vienlaikus arī vēlas mīkstināt saistības, kas uzņemtas, parakstot ANO Parīzes Klimata pārmaiņu vienošanos, politiķe sacījusi: «Ja gribam risināt migrācijas pamata cēloņus, mums ir jācīnās pret klimata pārmaiņām. Tas ir kļuvis par jautājumu, kas definē mūsu laiku. Vienota rīcība nekad nebūtu iespējama bez ANO koordinējošās lomas un platformas, kādu piedāvā ANO Vispārējā konvencija par klimata pārmaiņām».
Pieskaroties dzimumu vienlīdzības jautājumiem, viņa paudusi uzskatu, ka ir jāiesaista vairāk sieviešu militāru konfliktu noregulēšanā: «Sieviešu iesaiste saspīlējumu novēršanā jau to sākotnējā stadijā, noregulēšanā un mieru procesa veidošanā samazina iespēju, ka nesaskaņas pāraugs vardarbīgā konfliktā. Tādēļ mums ir jāmudina sievietes piedalīties miera procesos un jāatzīst tās par pārmaiņu nesējām ar lielu potenciālu».
Kaljulaida arī minējusi Igauniju kā piemēru strauju pozitīvu pārmaiņu īstenošanai: «Kā digitāla sabiedrība mēs esam cerības stāsts, stāsts par krasu pārtapšanu no nabadzīgas valsts par tādu valsti, kas spēj parūpēties par saviem iedzīvotājiem un dot artavu daudzpusējā sadarbībā. Kā digitāla sabiedrība mēs arī uzskatām, ka valsts pienākums ir būt caurskatāmai un tuvai saviem cilvēkiem».
Ref: 111.111.103.4980