Kalniete: Ukraina jāatbalsta ne tikai ar ieročiem un sankcijām, bet arī tirdzniecībā

Eiropas Parlaments (EP) šonedēļ paātrinātā kārtībā izskatīja un ceturtdien, 19.maijā, plenārsēdē nobalsoja par Eiropas tirdzniecības komisāra Valda Dombrovska priekšlikumu uz gadu apturēt ievedmuitas nodokļus visam Ukrainas eksportam uz Eiropas Savienību (ES).

Tas atvieglos Ukrainas ražotāju un eksportētāju sarežģīto situāciju kara laikā. Eiropas Parlamentā šo ierosinājumu virzīja Starptautiskā tirdzniecības komiteja, kurā par Ukrainas jautājumiem atbildīga ir deputāte Sandra Kalniete.

«Eiropas Savienība nekad iepriekš nav veikusi šādus tirdzniecības liberalizācijas pasākumus.

Tas ir bezprecedenta gadījums gan mēroga, gan ātruma ziņā un spēcīgs politisks signāls Ukrainai.

Eiropas atbalstam Ukrainai ir jābūt nepārtrauktam un efektīvam  visos līmeņos un ar visiem mūsu rīcībā esošajiem instrumentiem – ne tikai ar ieročiem un sankcijām, bet arī tirdzniecībā, lai palīdzētu Ukrainas ekonomikai. Esmu pateicīga kolēģiem Eiropas Parlamentā, ka esam atbalstījuši Eiropas Komisijas priekšlikumu paātrinātā dokumenta izskatīšanas procedūrā un tas ir pieņemts jau šajā plenārsēdē,» komentē Kalniete.

Lasiet arī: Ukrainas kara 84.diena: Zelenskis prasa ilgāku mobilizāciju, Krievija Mariupoles aizstāvjus ievieto ieslodzījumā un piedāvā tirgot elektrību no Zaporižjas AES

Eiropas Komisijas sagatavotais priekšlikums paredz uz gadu apturēt ES importa nodevas Ukrainas eksportam, tai skaitā rūpniecības produkcijai, augļiem un dārzeņiem, kā arī antidempinga maksājumu un aizsardzības pasākumu atcelšanu tērauda importam. Nedēļas sākumā deputātes Sandras Kalnietes ziņojums Starptautiskajā tirdzniecības komitejā tika atbalstīts ar pārliecinošu vairākumu.

ES un Ukrainas divpusējā tirdzniecība pagājušajā gadā bija sasniegusi visu laiku augstāko līmeni – vairāk nekā 52 miljardus eiro, un tirdzniecības apjoms ir dubultojies kopš 2016.gada, kad stājās spēkā padziļināts un visaptverošs brīvās tirdzniecības nolīgums starp ES un Ukrainu. Krievijas iebrukums ir būtiski iedragājis Ukrainas ekonomiku un tirdzniecību, tādēļ ievedmuitas nodokļu atcelšana šajos apstākļos ir vēl viens praktisks atbalsts Ukrainai.

«Ukraina šobrīd aizstāv visu Eiropu. Mēs dzīvojam mierā, mums nav jāslēpjas no bumbām pagrabos un mēs neesam spiesti bēgt no savām mājām. Mūsu morālais pienākums ir palīdzēt varonīgajai ukraiņu tautai visos iespējamos veidos,» uzsver Kalniete.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas