Kalnozols: Ar Latvijas Gāzi apzināti smacē Latvijas iedzīvotājus

Saeimas deputāts Valdis Kalnozols

No šī gada 3.aprīļa Latvijā ir atvērts gāzes tirgus, taču mājsaimniecībām šīs izmaiņas nākušas bez redzamiem ieguvumiem vai zaudējumiem. Pagaidām gan viss liecina, ka alternatīvas parādījušās tikai uzņēmējiem, savukārt mājsaimniecībām izvēles iespējas ir tīri teorētiskas, un Latvijas Gāze saglabā monopolu, pauž Saeimas deputāts Valdis Kalnozols. 

Latvijas Gāzes neto peļņa aizvadītajā gadā bijusi 37,5 miljoni eiro, norāda Kalnozols, sakot: «Man kā pieredzējušam uzņēmējam nav skaidrs, kā tik lielu peļņu var iegūt uzņēmums, kas neko neražo. Lai gan akciju sabiedrība nodrošina pakalpojumu – gāzes piegādi, situācija mudina aizdomāties – 40 miljonu peļņa uz Latvijas mājsaimniecību rēķina, un nekādu garantiju, ka gāzes cenas nākotnē samazināsies.  Tieši pretēji – eksperti lēš, ka saimniecībai, kas pašlaik Latvijas gāzei maksā 20 eiro gadā, rēķins varētu pieaugt līdz 30 eiro, bet perspektīvā pēc dažiem gadiem runa jau varētu būt par 50 eiro gadā tikai par infrastruktūras uzturēšanu, neskaitot pašas gāzes cenu.»

Eksperti gan solot, ka ar laiku alternatīvas Latvijas gāzes piedāvājumam tiks piedāvātas arī mājsaimniecībām, jo gāzes tirgotāju reģistrā līdzās līdzšinējam monopolistam redzams arī lielākais pašmāju elektrības tirgotājs Latvenergo un Igaunijas elektroenerģijas ražotāja Eesti Energia meitasuzņēmums Latvijā Enefit, kā arī vairāki nopietni Lietuvas gāzes tirgus spēlētāji.

Draud valstij ar tiesu darbiem

Valdība sāka sarunas ar Gazprom un citiem Latvijas gāzes īpašniekiem par Inčukalna krātuves akciju atpirkšanu. Medijos tika nosaukta aptuvenā akciju cena – 200 miljoni eiro. Tik varētu maksāt Inčukalna gāzes krātuve kopā ar maģistrālajiem pārvades tīkliem, kuros saimnieko no Latvijas Gāzes nodalītais uzņēmums Conexus Baltic Grid, kura padomes priekšsēdētājs ir neviens cits kā jau pieminētais Savicka kungs, norāda Kalnozols.

Stāsotot, ka Savicka kungs atzinis, ka ir gatavs likt lietā savu ietekmi Latvijas gāzē, lai, paceļot šo veco strīdīgo zemes lietu, piespiestu valsti samaksāt akcionāriem pēc iespējas vairāk – «te pat aklajam ir skaidrs, kurš kura interesēs darbojas.»

Turpinot, viņš saka: «Saprotams, ka ārvalstu specdienestu pārstāvji par katru cenu vēlas kavēt Latvijas valsts plānoto vairākuma akciju iegūšanu, atpērkot tās no Gazprom un Itera Latvija. Ir vērts padomāt, kāpēc Vācijas uzņēmuma Rurgha pārstāvis piekrita pārdot Inčukalna krātuves akcijas, bet Itera Latvija uzstādīja virkni nosacījumu, turklāt pagājušajā nedēļā medijus pāršalca ziņa, ka Savickis valstij draud ar tiesu darbiem, ja tā Inčukalna krātuvi nepirks par pienācīgu cenu.»

«Izanalizējot to, ko šobrīd izvērš Latvijas Gāze, rodas pamatotas aizdomas, ka mūsu valstij nedraudzīgi ārvalstu specdienesti ar šī uzņēmuma starpniecību mērķtiecīgi iznīcina latviešu tautu. Nevienam nav noslēpums, ka bijušo Padomju savienības (PSRS) specdienestu pēdas iestiepjas arī Latvijas Gāzes vadībā. Jau iepriekš presē (Rīgas Balsī u.c.) ir pētīti gāzes importētāju kompānijas Itera Latvija ietekmīgāko darbinieku amati Vlsts drošības komitejas (VDK) struktūrās,» publiski savu viedokli pauž deputāts.

Itera Latvija prezidents Juris Savickis no 1982. līdz 1985.gadam bijis LPSR VDK 1.(izlūkošanas) daļas 2.nodaļas vecākais operatīvais pilnvarotais, un, kā tautā mēdz runāt, «VDK darbinieki nemēdz būt bijušie,» norāda deputāts.

Deputāts uzskata, ka jādara gals VDK ietekmei: «25 gadus pēc neatkarības atgūšanas, VDK ietekme Latvijā turpinās, tāpēc mums ir jāapzinās – ja vēlamies attīstību un labklājību mūsu valstī, tam ir jādara gals. Es vairākkārt esmu publiski runājis par VDK klātbūtni manas ģimenes problēmās – joprojām cenšos panākt, lai mani bērni, kuri ar specdienestu svētību prettiesiski tikuši izvesti uz Amerikas Savienotajām Valstīm, tiktu atgriezti mājās, tāpat nelikšos mierā, kamēr mūsu pašu tiesībsargājošās iestādes, piemēram, Satversmes aizsardzības birojs (SAB) un Ģenerālprokuratūra turpinās noklusēt savu darbinieku saistību ar VDK un manipulēt ar valsts noslēpuma statusu.»

Turpinot, Kalnozols ļoti skaidri pauž savu nostāju: «Ja mēs turpināsim pieļaut, ka šai organizācijai pietuvinātu cilvēku rokās atrodas tik būtiskas sviras kā enerģētika, tiesībsargājošās iestādes u.c., drīz varēsim runāt par viņu klātbūtni visas sabiedrības problēmās.»

Ref: 225.000.103.754

Saistītie raksti

1 komentārs

  1. BEIDZ MULDĒT , VALDI ! JA ESI LABS UZŅĒMĒJS , TAD NODARBOJIES AR TO KAS PADODAS ! NU NEVAJAG RAKSTĪT ŠOS ŪDENSGABALUS KURUS TĀPAT NEVIENS NELASA !!! TIEŠĀM TEV SAVA LAIKA NAV ŽĒL ?!

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas