Kanādas vēstnieks: Pateicoties CETA Latvija un Kanāda šobrīd ir tuvākas nekā jebkad

Kanādas vēstnieks Latvijā Alēns Osērs

«No Visaptverošo ekonomikas un tirdzniecības nolīgumu (CETA) ieguvēji būs visi eksportējošie Latvijas uzņēmumi – gan tie, kas jau šobrīd eksportē uz Kanādu, gan arī tie, kas to šobrīd apsver,» skaidro Ārlietu ministrijas (ĀM) parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica.

Otrdien, 21.martā, notika ĀM un Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) kopīgi organizēts seminārs, kurā sadarbībā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru (LIAA) uzņēmējus informēja par Kanādas un Eiropas Savienības (ES)  CETA un tā radītajām biznesa iespējām Latvijas uzņēmējiem, valsts atbalstu jauno tirgu apgūšanā, kā arī plānotajām tirdzniecības misijām, vēsta ĀM.

Semināru atklāja ĀM parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica un Kanādas ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Latvijā Alēns Osērs (Alain Hausser).

Kanādas vēstnieks atzina, ka Latvija un Kanāda šobrīd ir tuvākas nekā jebkad – tostarp, pateicoties CETA.

ĀM prezentācijā semināra dalībniekiem tika detalizēti skaidrots CETA saturs un galvenie nolīguma radītie atvieglojumi eksportam uz Kanādu – muitas tarifu atcelšana, netarifu barjeru novēršana, kā arī administratīvo procedūru vienkāršošana. Tāpat tika uzsvērtas jaunas iespējas saistībā ar Kanādas publiskā iepirkuma tirgus atvēršanu un citiem jautājumiem, ziņo ĀM pārstāvji.

No uzņēmēju skatupunkta galvenās CETA prioritātes pauda LTRK.  ĀM norāda, ka tika uzsvērts, ka Brīvās tirdzniecības līgums ir instruments, kas ļauj rīkoties, lai sekmīgāk apgūtu jaunos eksporta tirgos.

Savukārt par plānotajām aktivitātēm un pašu uzņēmēju organizētām tirdzniecības misijām, palīdzot uzņēmējiem ieiet Kanādas tirgū, informāciju sniedza kompānija Gateway & Partners.

«Semināra dalībnieki pauda aktīvu interesi par eksporta paplašināšanu un jaunām eksporta iespējām uz Kanādu. Diskusijā tika analizēti jautājumi, kas saistīti ar muitas tarifu atcelšanu, dubultas testēšanas un sertificēšanas prasībām, piekļuvi pakalpojumu sektoram un informācijas pieejamību par Kanādas publiskā iepirkuma tirgu,» pauž ĀM.

Pasākumā piedalījās vairāk nekā 30 uzņēmēji no kokrūpniecības, pārtikas rūpniecības, būvniecības, transporta un loģistikas, IT, kā arī citām nozarēm.

BNN jau ziņoja, ka Latvijas parlaments 23.februārī, ratificējis CETA starp Kanādu, no vienas puses, un ES un tās dalībvalstīm, no otras puses.

«Līgums ir arī ģeopolitisks ieguvums pašreizējo drošības izaicinājumu apstākļos, kā arī būtisks solis transatlantisko saišu stiprināšanā,» iepriekš nostāju pauda Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētājs Ojārs Ēriks Kalniņš.

Kā uzsvērts Latvijas Saeimas ziņojumā – CETA ir modernākais ES tirdzniecības nolīgums, un līdz ar tā piemērošanu tiks atcelti 99,5 procenti muitas nodokļu.

Ref:224.000.103.695

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas